Poznaj najczęściej stosowane przez złodziei sztuczki i nigdy nie daj się okraść! Twoje bezpieczeństwo zależy też od twojej czujności!

Stare powiedzenie mówi, że okazja czyni złodzieja, więc lepiej nie kusić losu.

Nieuczciwość i złodziejstwo istnieją od zawsze. Choć od wieków na różne sposoby karze się ludzi, którzy przywłaszczyli sobie cudzą własność, to wciąż wiele osób zawodowo zajmuje się okradaniem innych. Łupem złodziei może paść wszystko, więc trzeba być czujnym cały czas.

Ludzie najbardziej obawiają się złodziei włamywaczy, gdyż przeraża ich wizja obcej osoby plądrującej ich dom. Jednak o wiele bardziej jesteśmy narażeni na działalność pospolitych kieszonkowców, którzy codziennie w miejscach publicznych okradają dziesiątki tysięcy osób na całym świecie.

Uliczni złodzieje są bardzo kreatywni w sposobach odwracania uwagi. Wykorzystują naiwność, nieuwagę i serdeczność ludzi, by w tym czasie niepostrzeżenie wyciągnąć im portfele czy telefony z kieszeni i torebek. Czy można się przed tym uchronić? W dużym stopniu tak, wystarczy poznać najpopularniejsze sposoby okradania i zwiększyć swoją czujność.

Już na kolejnych stronach znajdziecie opis aż 11 sztuczek, stosowanych przez złodziei. Przeczytajcie je koniecznie! 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : deadbees.net

Reply