„Zmarznięte” koty, które zrobią wszystko, by znaleźć źródło ciepła! Zimno im nawet w lecie

Ten, kto ma kota, doskonale wie, że zwierzak kocha słońce, jedzenie i spanie.

Jeśli ma miskę pełną jedzenia i wygodne oraz ciepłe miejsce do leżenia, jest w siódmym niebie. Czasem, nie potrzeba nawet jakiegoś wymyślnego legowiska. Wystarczy wystawiony na słońce karton i kot będzie przebywał w nim godzinami. Właściciel zaoszczędzi trochę pieniędzy i z rozkoszą będzie patrzył na zadowolonego futrzaka. Mimo grubego i ciepłego futra kotom ciągle zimno. Nie ważne czy zima, czy lato, one i tak są spragnione ciepła oraz promieni słonecznych.

"Zmarznięte" koty, które zrobią wszystko, by znaleźć źródło ciepła! Zimno im nawet w lecie

Kiedy na parapecie czy podłodze pojawi się nawet niewielka smuga światła, możemy być niemal pewni, że niedługo znajdzie się przy niej kot. Położy się w świetle i będzie rozkoszował ciepłem spływającym po jego sierści. Gdy smuga zmieni pozycję, zwierzak za nią podąży i ustawi się tak, aby z powrotem go grzała. To zdumiewające, że nasze koty, które żyją w tak komfortowych warunkach, ciągle potrzebują się wygrzewać.

"Zmarznięte" koty, które zrobią wszystko, by znaleźć źródło ciepła! Zimno im nawet w lecie

Przecież nie znają chłodu ani mrozu, gdyż przeważnie nie wypuszcza się ich na zewnątrz, a mimo to są spragnione ciepła. Widać to niemal na każdym kroku. Jest na ten temat kilka teorii. Jedna z nich głosi, że wygrzewanie się jest mocno zakorzenione w kocich genach, bowiem przodkowie dzisiejszych futrzaków pochodzili z terenów pustynnych, gdzie zachodziła duża różnica temperatur.

Przejdź na kolejne strony, by zobaczyć inne urocze zdjęcia i dowiedzieć się więcej o ich zamiłowaniu do wysokich temperatur.

"Zmarznięte" koty, które zrobią wszystko, by znaleźć źródło ciepła! Zimno im nawet w lecie

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : dailymail.co.uk

Reply