Zmęczony wirtualnym światem? „Experience Tube” wyzwoli Cię z kajdan Internetu

Internet to chyba najbardziej przełomowy wynalazek naszych czasów.

Jeszcze 10 lat temu nie był tak powszechny, jak to jest dziś. Można było pomarzyć o komórce z Internetem, czy połączeniu WiFi w każdej galerii handlowej. Dzisiaj to norma i pewien standard, którego się spodziewamy, a kiedy nie możemy na niego liczyć, jesteśmy solidnie rozczarowani. Łącza internetowe powiązały wszystkich ludzi w ogromną sieć, jedną, wielką wirtualną wioskę.

Dzięki „sieci” uzyskaliśmy dużo większy dostęp do wiedzy z każdej możliwej dziedziny życia. Internet sprawił, że możemy wiele rzeczy zrobić, czy zbudować samodzielnie, korzystając z filmików instruktażowych na YouTube i pokrewnych serwisach. Sporo czynności stało się przez niego łatwiejszych i jeszcze więcej osiągalnych. Z upływem lat ludzie zaczęli jednak dostrzegać minusy tego wynalazku naszych czasów. Przestało nam się podobać bycie w ciągłym kontakcie. Zaczęliśmy krytykować tych, którzy nie potrafią skupić się np. na rozmowach z realnymi ludźmi, bo bez przerwy scrollują głupie strony w Internecie, spoglądają w Messengera, czy podglądają Facebooka.

Odczuliśmy przerażenie, uświadamiając sobie, że każdy z nas jest czasami taką osobą. Do walki z wirtualnym społeczeństwem ruszyli artyści uzbrojeni w pióra i pędzle. Pojawiła się cała masa dzieł, które z brutalną szczerością wytykają światu jego wady. Podczas gdy jedni skupili się na komentowaniu rzeczywistości, inni postanowili coś z nią zrobić (a przy okazji zarobić) i wynaleźli Experience Tube.

Co to jest i jak działa? Dowiesz się z kolejnej strony.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : meowwolf.com, youtube.com, meaww.com


Reply