Zmęczony wirtualnym światem? „Experience Tube” wyzwoli Cię z kajdan Internetu

Internet to chyba najbardziej przełomowy wynalazek naszych czasów.

Jeszcze 10 lat temu nie był tak powszechny, jak to jest dziś. Można było pomarzyć o komórce z Internetem, czy połączeniu WiFi w każdej galerii handlowej. Dzisiaj to norma i pewien standard, którego się spodziewamy, a kiedy nie możemy na niego liczyć, jesteśmy solidnie rozczarowani. Łącza internetowe powiązały wszystkich ludzi w ogromną sieć, jedną, wielką wirtualną wioskę.

Dzięki „sieci” uzyskaliśmy dużo większy dostęp do wiedzy z każdej możliwej dziedziny życia. Internet sprawił, że możemy wiele rzeczy zrobić, czy zbudować samodzielnie, korzystając z filmików instruktażowych na YouTube i pokrewnych serwisach. Sporo czynności stało się przez niego łatwiejszych i jeszcze więcej osiągalnych. Z upływem lat ludzie zaczęli jednak dostrzegać minusy tego wynalazku naszych czasów. Przestało nam się podobać bycie w ciągłym kontakcie. Zaczęliśmy krytykować tych, którzy nie potrafią skupić się np. na rozmowach z realnymi ludźmi, bo bez przerwy scrollują głupie strony w Internecie, spoglądają w Messengera, czy podglądają Facebooka.

Odczuliśmy przerażenie, uświadamiając sobie, że każdy z nas jest czasami taką osobą. Do walki z wirtualnym społeczeństwem ruszyli artyści uzbrojeni w pióra i pędzle. Pojawiła się cała masa dzieł, które z brutalną szczerością wytykają światu jego wady. Podczas gdy jedni skupili się na komentowaniu rzeczywistości, inni postanowili coś z nią zrobić (a przy okazji zarobić) i wynaleźli Experience Tube.

Co to jest i jak działa? Dowiesz się z kolejnej strony.

eatywni handlowcy wraz z artystą Nickiem Tollem, wymyślili urządzenie, które pozwala walczyć z uzależnieniem od mediów społecznościowych i Internetu. Nazwali je Experience Tube. Przygotowali zabawną, oryginalną reklamę, a potem wypuścili na rynek i pewnie wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że to, co nazywają „analogowym Internetem dla dwojga”, to tak naprawdę „pasiasta skarpeta na głowę”.

Experience Tube to rewolucyjne analogowe urządzenie, które pozwala na wymianę doświadczeń tylko przy pomocy pasiastej tkaniny – czytamy w opisie produktu na Meowwolf i dalej: – Tuba usuwa wszelkie rozpraszające sygnały z otoczenia. Po prostu załaduj parę głów i do jej dwóch końców i stwórz analogowy Internet dla dwojga – radzi reklama.

ządzenie jest niezawodne. Nie wiesza się, nie ma w nim reklam, ani dodatkowych opłat. To nie żart, ta podwójna skarpeta na głowę jest naprawdę dostępna w sprzedaży. Kosztuje 25 dolarów i stanowi pas tkaniny na tyle długi oraz szeroki, by zmieściły się w nim i mogły swobodnie oddychać dwie osoby. Co najlepsze, ten „innowacyjny produkt” cieszy się ogromną popularnością.

Ludzie kupują go, by delikatnie dać zrozumienia znajomym, ze za dużo czasu spędzają w Internecie, czy za często sięgają po komórkę. Czyżby kreatywni handlowcy znaleźli kolejną niszę na rynku i celnie się w nią wstrzelili?

Zobacz reklamę Experience Tube, śmieszna – to za mało powiedziane. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : meowwolf.com, youtube.com, meaww.com

Reply