W szkole nazywali ją „tłustą krową”. Teraz chodzi się po światowych wybiegach i zarabia wielkie pieniądze!

Na świecie coraz więcej dzieci zmaga się z nadwagą i otyłością. Raport WHO nie pozostawia złudzeń i ostrzega przed zbliżającą się epidemią.

Oszacowano, że już ponad 41 milionów dzieciaków, poniżej 5. roku życia ma nadwagę. Światowa Organizacja Zdrowia apeluje do rządów państw na całym świecie, aby wreszcie zmierzyły się z problemem. Zwraca się również do nauczycieli i producentów żywności, żeby zmienili swoją politykę i postawili na promocje zdrowego stylu życia.

Wycofanie ze szkolnych sklepików śmieciowego jedzenie nie wystarczy. Trzeba edukować i pokazywać ile złego może wyrządzić nadmierna konsumpcja. Dzieci powinny unikać cukru i fast foodów, gdyż to właśnie od nich zaczyna się nadwaga. Niestety, często patrzą na nawyki żywieniowe swoich rodziców i rówieśników i idą w ich ślady. Efekty bywają opłakane. Niektóre kilkulatki aż trzykrotnie przekraczają swoją prawidłową wagę, co nie wróży niczego dobrego na przyszłość.

newstodaypk.com

Urodzona w Rosji Ekaterina Peshkova ze względu na znaczną nadwagę musiała mierzyć ze złośliwymi docinkami rówieśników. Cierpiała, ale nie potrafiła zrezygnować z niezdrowego jedzenia. Dziś wie, że źle robiła, ale wówczas pochłanianie ogromnych ilości pożywienia sprawiało jej radość i nie zamierzała przechodzić na żadną dietę. Wszystko zmienił jeden fantastyczny dzień. 14-letnią wówczas Ekaterinę zauważyła Swietłana Motygina, pracownica agencji modelek Belle.

Jak to wpłynęło na jej późniejsze życie? O tym na kolejnych stronach.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : dailystar.co.uk

Reply