Rodzice w ostry sposób pokazali swoim dzieciom, jakie zagrożenie niesie ze sobą spotykanie się z ludźmi poznanymi w Internecie

Portale społecznościowe to świetne miejsce, by przekonać się,  co słychać u dawno niewidzianych znajomych. Można porozmawiać w różnych grupach na ciekawe tematy. Jednak Internet niesie za sobą także zagrożenia, zwłaszcza dla dzieci, które są naiwne i łatwowierne. 

Coby Persain znany youtuber poprosił kilkoro rodziców o udział ich dzieci w eksperymencie. Rodzice uważali, że ich dzieci są przez nich uświadomione, że na pewno nie wsiądą do obcego auta czy nie podadzą swojego adresu.

amanda


Koby stworzył konto na Facebook – dodał zdjęcie ładnej dziewczyny, dodał wiek – 13 lat i imię Amanda. Nie czekał długo, gdy chłopcy zaczęli do niej pisać. Kiedy zaproponował spotykanie chłopcy godzili się. Rodzice sprawili, że nie zapomną tej lekcji do końca życia.

Może się wydawać, że to brutalne i straszne, co zrobili rodzice, narazili młodych chłopców na stres. Jednak na zdrowy rozum, co zrobić, gdy mówisz dziecku o zagrożeniach, jakie może nieść za sobą takie postępowanie, a oni biegną do obcego domu na spotkanie z nigdy niewidzianą dziewczyną.

Nigdy nie wiadomo, co kryje się za niewinnymi wiadomościami. Internet jest świetnym narzędziem do poznawania ludzi, ale też miejscem, w którym można paść ofiarą wielu przestępstw. Zawsze z nowo poznaną osobą warto umówić się w miejscu publicznym i poinformować kogoś o planach.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : https://www.youtube.com/watch?v=c4sHoDW8QU4

Reply