Bóstwa odpowiadające znakom zodiaku. Przekonaj się, kto się tobą opiekuje!

1. Baran

Baran jak wiadomo jest jednym z najbardziej odważnych i zdeterminowanych znaków zodiaku. Osoby urodzone między 21.03 a 19. 04 bywają inicjatorami konfliktów i wojen, jednak zawsze są w stanie obronić siebie i walczyć o to, w co wierzą. Uważa się, że dziewczętom i kobietom urodzonym pod znakiem Barana patronuje bogini Freja. W skandynawskich legendach bogini ta jest opisywana jako wiecznie młoda piękność, poruszająca się w powozie, który ciągną dwa koty. W skandynawskim raju Walhalli Freja jest przywódczynią wojowniczych dziewic Walkirii, które zgodnie z instrukcjami najwyższego boga Odyna określają wynik ziemskich bitew.

2. Byk

Znakiem Byka w astrologii rządzi Wenus. Grecka bogini Afrodyta jest uważana za boginię tego znaku. Według legendy Afrodyta powstała w morskiej piany a na Olimpie została uznana za najpiękniejszą. Według mitów starożytnej Grecji Afrodyta była bardzo kapryśną, przebiegłą i zdradliwą boginią, jednocześnie miała doskonały gust i uwielbiała patronować sztuce.

mitologia-grecka.fandom.com

3. Bliźnięta

Według astrologów ten znak najlepiej reprezentuje grecka bogini Iris, łącząca ziemię i niebo. Nazywano ją również „posłańcem tęczy”, bowiem potrafiła rozpiąć siedmiobarwny łuk (tęczę) łączącą bogów z ludźmi. Bogini uosabiała różnego rodzaju więzi między bogami a śmiertelnikami. Pełniła funkcję posłanki bogów olimpijskich.

4. Rak

Raki są współczujące i miłosierne. Uwielbiają pomagać słabszym, dbać o osoby starsze, rodzinę i przyjaciół. Rakowi patronuje egipska bogini Hathor. Była uważana za patronkę płodności, muzyki, radości i miłości. W czasach starożytnych wspierała kobiety rodzące. Była uważana za niebiańską położną, która pomagała ziemskim kobietom w porodach. Bogini była także opiekunką zmarłych i patronką nekropolii. Uważano ją za panią nieba i życia.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply