Zostałeś uwięziony w twierdzy. Za każdymi drzwiami czai się niebezpieczeństwo, ale jedne umożliwiają ucieczkę. Wybierzesz właściwie?

Od umiejętności logicznego myślenia i kreatywnego rozwiązywania problemów zależy bardzo wiele. 

Na co dzień możemy tego nie zauważać. W końcu każdy z nas stara się planować swoje życie na tyle, na ile się da. Sytuacje, które nas zaskakują, nie zdarzają się jakoś szczególnie często, o ile na całego nie stawiamy na spontaniczność i nie oddajemy się w ręce fortun. Nasz umysł stanowi jednak bardzo sprawną maszynerię i często nawet bez naszej wiedzy dokonuje sprytnych, szybkich analiz sytuacji. 

Co jest dla nas dobre, a co lepsze, przed czym powinniśmy się wystrzegać? Pół biedy, gdy od tego zależy niewiele. Np. jeśli wybieramy skrót z tragiczną nawierzchnią, możemy uszkodzić sobie auto i wcale nie oszczędzamy czasu (musimy jechać wolniej). Gorzej, gdy błędne decyzje sprowadzają na manowce nie tylko nas, ale naszą firmę, bo obraliśmy złą strategię, albo konkurencja nas wyprzedziła. Jeszcze gorzej, gdyby od tego zależało nasze życie w jakiejś kryzysowej sytuacji, w której niestety możemy się znaleźć. 

Na szczęście nasz mózg, jak każdy inny fragment ciała możemy trenować. Taka umysłowa siłownia jest bardzo wskazana. Pozwala utrzymać jasność umysłu i usprawnić jego pracę. Mózg rządzi całym ciałem, warto więc, by był w odpowiedniej formie. A że trening czyni mistrza, ćwiczeń takich jak ta zagadka nikt z nas nie powinien sobie odmawiać. 

Wyobraźcie sobie, że jesteście podróżnikami z obrazka. Ktoś zamknął w was w twierdzy albo sami zabłądziliście i znaleźliście się w miejscu, z którego pozornie nie ma dobrego wyjścia.

Otwieracie pierwsze drzwi i widzicie wieczną zmarzlinę, krainę skutą lodem, owiewa was mroźne powietrze. Wszędzie widać połacie śniegu. Idąc tamtędy moglibyście zamarznąć. Zamykacie drzwi. 

Za drugimi drzwiami widzicie wygłodniałe rekiny, gotowe was pożreć. Zamykacie je w pośpiechu.

Za trzecimi wrotami znajdują się toksyny. Fruwają w skażonym powietrzu.

Drzwi ostanie witają was palącym ostro słońcem, które sprawia, że ciało niemal płonie żywcem.

Które wyjście powinniście wybrać? Rozwiązanie znajdziecie stronę dalej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply