„Zrezygnujcie z plotkowania” w Wielkim Poście 2019! Papież Franciszek apeluje do chrześcijan, aby nie krzywdzili słowem drugiego człowieka

Okres Wielkiego Postu to czas refleksji dla wielu chrześcijan na całym świecie.

Jest to okres pokuty, który pozwala godnie się przygotować do przeżycia świat wielkanocnych. W kościołach odbywają się rekolekcje, gorzkie żale i drogi krzyżowe. Wyznawcy Chrystusa w tym czasie gorliwie się modlą i odmawiają sobie pewnych przyjemności, aby bardziej skupić się na czynnościach duchowych.

Rezygnują ze spożywania słodyczy, odcinają się od internetu czy zaprzestają kupowania nowych ubrań. Ci najbardziej gorliwi całkowicie rezygnują z picia alkoholu. W Wielkim Poście można spożywać alkohol, ale tylko w uzasadnionych przypadkach i bardzo słaby. Duchowni zachęcają, aby nie zmarnować tego okresu. Apelują, żeby wspierać ubogich, być życzliwym dla innych i wyrzekać się wszelkiego grzechu.

Również papież Franciszek zabrał głos w tej sprawie. Zwierzchnik Kościoła katolickiego w swoim ostatnim orędziu gorąco zachęcał wiernych do rezygnacji z jednej konkretnej rzeczy — plotkowania. Według papieża Wielki Post jest idealnym czasem, aby popracować nad sobą i swoimi słabościami, zamiast zazdrościć i obgadywać innych. Jego słowa trafiły w serca zarówno wierzących, jak i niewierzących. 

Przejdź na kolejną stronę i dowiedz się więcej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply