7 zwierząt, które bez wahania uratowały ludzie życie! To bohaterowie, którzy pokazują, że mają wielkie serce

Nie tylko psy potrafią wszystko zrobić dla swoich właścicieli, ale też dla obcych im ludzi!

Zwierzęta żyją w otoczeniu ludzi i najczyściej, kiedy nie czują się zagrożone nie zwracają uwagi na ludzi. Same uciekają, wycofują się lub nie zwracają na ludzi dookoła uwagi. Mają swój świat, jednak ten świat jest często odbierany im przez ludzi i zwierzaki, zwykle łagodne potrafią zaatakować.

Zarówno zwierzęta leśne, jak i zdziczałe lu obce psy czy koty mogą być zagrożeniem dla człowieka. Zaskoczone, czują się zagrożone, więc potrafią zaatakować, nawet jeśli człowiek, nie miał żadnych złych zamiarów. A według nich najlepszą obroną jest atak i pokazanie, kto tu rządzi. A wtedy człowiek często przekonuje się, że to on jest wolniejszy i słabszy niż nawet pozornie mały i chudy kundelek.

Takie sytuacje są nauczką, że zwierzęta kierują się instynktem i potrafią zachować się nieprzewidywanie, a ludziom pozostaje jedynie ucieczka i szczęście, że się uda. Okazuje się, że zwierzaki mogą nie tylko niespodziewanie zaatakować, ale także obronić człowieka przed zagrożeniem. Poznajcie 7 takich niezwykłych zwierząt.

1. Koń Kerry

O tym, że więź między koniem a człowiekiem jest niesamowita, przekonała się farmerka Fiona Boyd. Kiedy pracowała na polu, zaatakowała ją krowa ze stada. Kobieta nie miała szans, była na otwartej przestrzeni, krowa atakowała. Na szczęście do Fiony przybiegł koń Kerry i kopniakami przegonił krowę, osłonił ją przed rogami rozszalałej krowy. Fiona uważa, że gdyby nie koń, krowa by ją stratowała.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply