Gdyby ci ludzie nie pospieszyli z pomocą, tych kilka niebezpiecznych sytuacji zakończyłoby się wielką tragedią!

Nie każdy ma w sobie bohatera, ponieważ czasem strach bywa tak silny, że odbiera zdolność logicznego myślenia i paraliżuje ciało. Na szczęście wiele ludzi potrafi zachować tak zwaną „zimną krew” i właściwie zareagować w kryzysowej sytuacji, ratując tym samym zdrowie i życie innym osób. 

Wychodząc rano z domu nigdy nie wiemy, co nas spotka. Czasem dzień potrafi przynieść dużo nieoczekiwanej radości, zaś innym razem postawi nas w obliczu tragicznych wydarzeń. Gdy wbrew swojej woli znajdziemy się w środku rozgrywającego się dramatu, najważniejsze jest zachowanie spokoju i pokonanie własnego strachu. Takim godnym podziwu zachowaniem wykazały się osoby z poniższego nagrania, które w kilka chwil podjęły decyzję o działaniu, niesieniu pomocy i narażaniu swojego życia. Poznacie tych niezwykłych ludzi oraz nagrania dokumentujące ich czyny, dzięki którym zostali okrzyknięci bohaterami.


wypadel-1


1. Ivan, który uratował na drodze dziecko

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło na Ukrainie. Przy budynku obok drogi stała matka z dzieckiem oraz mężczyzna. Dziecko powoli przechadzało się po placu, gdy nagle zerwało się do biegu. Chłopczyk gnał w stronę jezdni, wprost pod pędzący samochód. Reakcja stojącego nieopodal Ivana była natychmiastowa i mężczyźnie udało się odepchnąć dziecko na tyle, by nie doszło do tragicznego w skutkach zderzenia. Niestety sam został uderzony przez jadące auto.

wypadek-2


2. John pomimo groźby wybuchu pomógł poszkodowanemu

John był świadkiem wypadku na stacji benzynowej. Kiedy samochód uderzył w dystrybutor i pojawił się ogień, ten funkcjonariusz policji w cywilu, rozpoczął akcję ratunkową. Najpierw wyciągnął poszkodowanego z pojazdu i przeniósł go z dala od miejsca  zagrożonego wybuchem. Następnie narażając własne życie wrócił się do auta po apteczkę ratunkowa, by mógł udzielić poszkodowanemu pomocy. Na szczęście gdy był w pobliżu, nie doszło do wybuchu.

wypadek-4


3. Nastolatek uratował topiącego się psa

Gdy kobieta spacerująca z psem nad moskiewską rzeką zauważyła, że jej pupil wpadł do wody, zaczęła wzywać pomocy. Na ratunek przybył młody chłopiec, jeszcze uczeń, który nie zważając na własne zdrowie wskoczył do lodowatej wody i wyciągnął psa.

wypadek-3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply