Nie rozumiesz zachowania introwertyków? Oto kilkanaście grafik ukazujących codzienność z perspektywy osób zamkniętych w sobie

Osoby ciche i nieśmiałe nie mają łatwego życia. Zazwyczaj są nierozumiane przez otoczenie, które jest dla nich zbyt hałaśliwe, nachalne i przytłaczające. Życie wśród ludzi, z którymi kontaktowanie się sprawia trudność, to nie lada wyzwanie, dlatego wszystkim introwertykom należy się wyrozumiałość. 

Każdy człowiek jest inny i każdy inaczej odczuwa potrzebę kontaktowania się z otoczeniem. Z ogółu zachowań można wyróżnić takie, które wyraźnie wskazują, że dana osoba ma problem z asymilacją ze światem i odnalezieniem w nim swojego miejsca. Tacy ludzie są skupieni na własnym wnętrzu i przeżywaniu ukrytych emocji, przy czym ich zainteresowanie światem zewnętrznym i aktywność w nim jest niewielka.


intro-pas


Wycofanie społeczne introwertyków nie oznacza, że należy takie osoby obchodzić szerokim łukiem. Wystarczy wczuć się w ich sytuację i pamiętać, jak odbierają świat. W lepszym zrozumieniu sposobu myślenia i problemów osób zamkniętych w sobie, pomogą wam poniższe zdjęcia i grafiki.

1. Prawdziwy relaks oznacza brak kontaktu z kimkolwiek

intro-1


2. Rodzinne interakcje to dla introwertyka prawdziwy koszmar

intro-2


3. Zdanie „Musisz wyjść i spotkać się z ludźmi” jest tylko pustym stwierdzeniem, które do niczego nie mobilizuje

intro-3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : dose.com

Reply