Tak wygląda życie przed i po trzydziestce. Zobaczcie, jak czas zmienia naszą codzienność i spojrzenie na świat

Czasu nie da się ani dotknąć ani zobaczyć, ale wszyscy czujemy, że istnieje i zmienia otaczający nas świat i nas samych. Oczywiście zmiany te nie są dostrzegalne z dnia na dzień, ale uwidaczniają się dopiero wtedy, gdy zaczynamy porównywać przeszłość z teraźniejszością. 

Często takim momentem, skłaniającym człowieka do zadumy nad życiem i tym jak odbiera świata, są urodziny wprowadzajcie w nową dekadę życia. Pierwszym takim progiem jest wiek trzydziestu lat, kiedy człowiek uświadamia sobie, że stracił już młodzieńczą (studencką) werwę, radość i chęć robienia szalonych rzeczy. Pojawia się refleksja, że codzienne zachowania są bardziej charakterystyczne dla dojrzałych i statecznych ludzi, niż dla dwudziestolatków.


life-before-and-after-thirty-years-of-age-p


Wiele zmian w życiu człowieka wymusza jego ogólna sytuacja, a nie indywidualne upodobania, np. chodzenie do pracy skłania do bycia bardziej odpowiedzialnym, budowa domu wymaga oszczędnego gospodarowania pieniędzmi, a posiadanie dziecka sprawia, że ludzie odkładają realizację marzeń na dalszy plan.

Jeśli jesteście po trzydziestce, to sprawdźcie czy wasze życie tak bardzo się zmieniło, jak sugerują to poniższe ilustracje, a jeśli do 30 urodzin wam jeszcze daleko, to sprawdźcie, co was czeka w przyszłości.

1. Wieczór

Czas nakładana makijażu na wieczorne wyjście staje się czasem zmywania go przed pójściem spać.

life-before-and-after-thirty-years-of-age-7


2. Podróże

Gdy ma się 20 lat w podróżach liczy się przygoda, a po trzydziestce wygoda.

Więcej ilustracji znajdziecie na kolejnych stronach. 

life-before-and-after-thirty-years-of-age-4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.


źródło : brightside.me


Reply