Życzenia dla babć i dziadków, na dziecięcą laurkę i nie tylko

Czego życzyć dziadkom, którzy dożyli leciwych lat i dużo lepiej od nas, znają wartość wszystkiego, czego moglibyśmy im winszować? Oto kilka propozycji.

W Polsce święto babci obchodzone jest 21 stycznia, a dziadka dzień później.

Z powodu bliskości obu tych dat, coraz częściej (na wzór amerykańskiego National Grandparents Day) obchodzimy jedno Święto Dziadków i tego dnia składamy życzenia zarówno babciom, jak i dziadziom. Warto pamiętać o najstarszych i najmądrzejszych członkach naszej rodziny i z tej okazji obdarzyć ich wspaniałymi życzeniami. Najlepsze będą te złożone osobiście, słownie, lub spisane na ozdobnej karteczce.

Życzenia dla babć i dziadków

Życzenia dla babci lub dziadka mogą być długie albo krótsze, zabawne lub poważne. Najważniejsza jest pamięć i szczerość. Jeśli jednak chcecie zabłysnąć ciekawym tekstem lub niebanalnym wesołym wierszykiem przyjrzyjcie się tym, które przedstawiamy poniżej. Większość z nich to wierszyki, które dzieci mogą śmiało wpisać na laurkę i wręczyć ukochanym babuniom i dziadziom. Znajdą się jednak i takie, które przypadną do gustu tradycjonalistom.

Zabawne wierszyki, życzenia na laurkę, tradycyjne, SMS

1. „Z okazji Dnia Dziadka życzę Ci ciepłych kapci. Niechaj uśmiech z ust nie znika, a Twa miłość nie przemyka. Nie wierzę już w bajki, Ale pamiętam je wciąż, bo czytałeś mi je zawsze. Proszę zostań tu na zawsze.”

2. „Każda Babcia była małą dziewczynką. Każdy Dziadek biegał kiedyś za piłką. Chodzili do szkoły, potem dorastali Mieli piękne marzenia, ciężko pracowali. Wychowali swoje dzieci … A czas leci, leci, leci… Dzisiaj na pociechę mają Wnuki, które ich kochają.”

3. „Na Dzień Babci i Dzień Dziadka
chcę Wam złożyć serdeczne życzenia,
byście lat setnych dożyli,
nie wiedząc, co to zmartwienia.”

4. „Z okazji Dnia Dziadka życzę Ci ciepłych kapci. Niechaj uśmiech z ust nie znika, a Twa miłość nie przemyka. Nie wierzę już w bajki, ale pamiętam je wciąż, bo czytałeś mi je zawsze. Proszę zostań tu na zawsze.”

5. „Dziadku! Niech stale radość i uciecha Twoją kochaną zdobi skroń… I niebo niech Ci się uśmiecha… A Boska zawsze ochrania dłoń…”

6. „Ile gwiazd w wieczornym mroku
ponad naszym krajem lśni,
tyle przynieś drogim Dziadkom
jasnych i szczęśliwych dni.”

7. „Najwspanialsza, najmądrzejsza, najukochańsza Babciu!
Z okazji Twojego święta, stu lat radosnego życia
w gronie kochających Cię dzieci i wnuków

życzy…”

8. „Kochani!

Z okazji Dnia Babci i Dziadka
życzę Wam wszystkiego o czym marzycie
i pragnę Wam podziękować
za Wasz trud i ciężką pracę

Wasza wnuczka”

9. „Kochana Babciu! Jak można pomieścić w sobie, tyle troski, ciepła i miłości. Jak można podarować innym, tyle uśmiechu, dobroci, radości. Jak można zdobyć zdolność, by w trudnych chwilach nieść pociechę. Jak można, powiedz Babciu, stać się jak Ty, cudownym człowiekiem?”

10. „Kochany Dziadku! Życzę Ci dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności na Dzień Dziadka dużo gości, by te chwile były miłe i krążyły jak motyle.”

11. „Przyjmij, Kochana Babciu, z serca płynące życzenia: dobrego zdrowia, dużo optymizmu i spełnienia wszystkich marzeń!”

12. „Dużo czasu wolnego, samych przyjemności, jak najmniej kłopotów i wiele radości! Nic do naprawiania, dźwigania, trzepania, tylko miękki fotel i coś do chrupania.”

Więcej życzeń znajdziesz na kolejnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : expressilustrowany.pl, wierszykolandia.pl

Reply