Życzenia na Dzień Kobiet

Święto Kobiet to dzień, w którym wszyscy mamy okazję podziękować Paniom za ich piękno, czułość i delikatność, którą wnoszą życia wszystkich nas. Podziękujmy im za to w pięknych słowach i wesołych rymach. 

Choć każdego dnia powinniśmy być dla siebie mili i uprzejmi oraz okazywać sobie wzajemnie wdzięczność i szacunek, jest kilka takich dni w roku, w których to nie tylko nasza dobra wola, ale wręcz powinność. Jednym z takich świąt jest właśnie Dzień kobiet.

Dzień Kobiet

Międzynarodowe święto zostało ustanowione w 1910 r. przez Międzynarodówkę Socjalistyczną w Kopenhadze. Organizacja chciała w ten sposób zwrócić uwagę świata na traktowanie płci pięknej, prawa kobiet, choćby do brania udziału w wyborach (zarówno czynnego, jak i biernego).

W 1911 r. Dzień Kobiet po raz pierwszy obeszły kraje takie jak: Austria, Dania, Szwajcaria i Niemcy. Z roku na rok do wspólnoty państw świętujących ten dzień z roku na rok dołączały kolejne kraje.

W Polsce również święto szybko zyskało na popularności. Panujący w latach 70. ustrój nadał mu bardzo specyficzny charakter. Panie obdarowywano goździkami, a potem tulipanami. W PRL-u towary nie były tak łatwo dostępne, jak dziś, popularnymi prezentami były więc dobre gatunkowo rajstopy, czy też ładnie pachnące mydła. Z czasem tradycja ta trochę się zmieniła. Mydła zastąpiono perfumami, a goździki różami (eleganckie, drogie rajstopy chyba nie straciły na popularności).

Jedno nie uległo jednak zmianie, tego dnia podobnie, jak 40,50 lat temu składamy Paniom życzenia. Różna jest ich forma. Popularne są krótkie wierszyki i żartobliwe teksty, które możemy wysłać SMS-em, lub wstawić komuś na ścianę na Facebooku. Do łask wracają również te tradycyjne, piękne i wyjątkowe życzenia na Dzień Kobiet, kreślone na ozdobnych karteczkach i dołączane do kwiatów w formie bilecików.

Zebraliśmy najciekawsze z nich. Może któreś skradnie Wasze serce i wypiszecie je w swoim SMS-ie lub karteczce?

Życzenia na Dzień Kobiet: SMS, wierszyki

1. „Życzę Ci abyś odnalazła:
w ciszy swoje myśli i marzenia,
w bliskich Ci osobach siłę i piękno stworzenia,
w otaczającym świecie radość istnienia,
w kolorach, smakach i zapachach wielkość natchnienia,
a w sobie miłość.”

2. „Marzec wyjął grosik srebrny,
Teraz będzie mu potrzebny.
Do kwiaciarni marzec pobiegł,
Kupić bukiet na Dzień Kobiet.”

3. „Tyle spokoju, ile tylko potrzebujesz, tyle szaleństwa, aby życie nie wydawało się nudne, tyle szczęścia, abyś nie oszalała z nadmiaru, zaś miłości ponad wszystko!”

4. „Miłości po kres i radości do łez. Promyków słońca i bukietów róż bez końca. Mnóstwo wrażeń i spełnienia marzeń. Wiele szczęścia i trafnych decyzji podjęcia. A w portfelu i na koncie? Same miliony lub chociaż tysiące.”

5. „Pragnę życzyć mojej Pani, by zawsze miała cztery zwierzęta: norkę na ramionach, jaguara w garażu, lwa w łóżku i osła, który by za to wszystko płacił!”

6. „Każdego roku o tej samej porze każdy Ci życzy co tylko może. Ja korzystając z tej sposobności, życzę Ci szczęścia, dużo radości, to, czego pragniesz, by się spełniło, A to, co kochasz, by Twoim było!”

7. „Dziękuję Ci za chwile zrozumienia,
drobne gesty dobroci,
setki łagodnych uśmiechów,
które wypełniły moje życie.”

8. „Kwiatów nie dam, mimo szczerych chęci. Lecz słowa, które zostaną w pamięci, życzę szczęścia, dużo radości i długiej szczęśliwej przyszłości. Niech los Tobie z oczu łez nie wyciśnie, niechaj się wszystko wiedzie pomyślnie. Wszystko, co piękne i wymarzone, w dniu Święta Kobiet niech będzie spełnione.”

9. „W tym dniu należącym wyłącznie do Ciebie, pragnę zaofiarować Tobie wszystkie wspaniałości tego świata, a Ty spośród nich wybierz te, które przyniosą Ci radość, miłość i szczęście.”

10. „Skromny pierścień na dłoni – mówi dobrze o niej, włosy gładko ułożone, dla mych rąk stworzone, usta – niespokojne, gdy moich czuje dotyk. Kobieta – najsilniejszy narkotyk.”

11. „8 marca dzień radosny,
dużo kwiatów, dużo wiosny.
Niech dla Ciebie słońce świeci.
Niech Ci czas radośnie leci.

Dla najsympatyczniejszej kobiety pod słońcem …”

12. „Dzisiaj Dzień Kobiet, więc pierś do góry, niech znikną z Twej twarzy gradowe chmury. Niech żyje cellulit i kurze łapki, bo i tak jesteśmy fajne babki.”

Kolejne ciekawe i niebanalne życzenia na Dzień Kobiet znajdziesz na kolejnych stronach.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : cnbc.com, wierszykolandia.pl, rymki.pl, styl.pl

Reply