Złóż życzenia z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Wybieraj spośród najciekawszych tekstów i dedykacji

25Życzenia dla dziecka z okazji Pierwszej Komunii Św. powinny być dla niego drogowskazem na kolejne dni.

Pierwsze przyjęcie Komunii św. jest dla chrześcijan ogromnie ważne.

To symbol tego, że młodzi ludzie stają się dorośli w swojej wierze, a ich serca są gotowe do tego, by przyjąć do nich Boga. Z tej właśnie przyczyny pierwsze przyjęcie sakramentu jest szczególnie uroczyste i hucznie świętowane.

Na kartce okolicznościowej

Dzieci dostają z tej okazji prezenty od rodziców chrzestnych oraz najbliższej rodziny i to na nie czekają chyba najbardziej. Równie ważne są życzenia, które dołączmy do ofiarowanych dzieciom podarków. Choć młodzi ludzie być może nie docenią ich od razu, po latach wrócą do tych ciepłych słów i wspomną ceremonię z łezką w oku. Dlatego właśnie życzenia z okazji Pierwszej Komunii Św. powinniśmy złożyć osobiście.
Starajmy się nie dzwonić, a już na pewno nie wysyłać SMS-ów, które są w bardzo złym tonie. Jeśli nie możemy być tego dnia ze świętującymi, wyślijmy im okolicznościową kartkę. Można kupić taką z gotowymi życzeniami, znacznie lepsza będzie jednak „czysta”, na której sami wypiszemy dedykację. Jeżeli macie kłopot z wyborem odpowiedniego tekstu na taką kartkę, poniżej znajdziecie nasze najciekawsze propozycje.

 

Życzenia na Pierwszą Komunię Świętą: najpiękniejsze życzenia komunijne, wierszyki

1. „Dzisiaj jest Twoja I Komunia Święta, każdy z nas dobrze ten moment pamięta, bo jest to chwila wielka i uroczysta, pełna radości, przepiękna i czysta. We wspomnieniach Twoich pozostanie, ten dzień, gdy włożyłaś odświętne ubranie, w kościele widziała rodzina droga, jak do serca przyjęłaś Ciało Twego Boga.”

2. „Niech w tym wyjątkowym dniu
Pierwszej Komunii Świętej
Bóg obdarzy Cię łaską,
a Duch Święty napełni radością całe Twoje życie.”

3. „Z okazji Twojej Pierwszej Komunii prócz zdrowia, które jest bezdyskusyjnie najważniejsze,
Życzę Ci wyjątkowo pięknej, bezgranicznej przyjaźni z Panem Bogiem.
Niech ma Cię w swojej opiece, strzeże przed złem i wypełnia każdy Twój dzień.”

4. „Swoją miłość do Pana Jezusa możesz wyrazić słowem i czynem, uśmiechem i życzliwością, wyciągnięciem pomocnej dłoni, szacunkiem dla starszych i miłością dla zwierząt. Dobrze czyń każdego dnia. Tego życzą…”

5. „Dziś radość dla Ciebie niesłychana, bo idziesz z miłością na spotkanie Pana. Pamiętaj, że On Cię zawsze usłyszy czy modlisz się głośno, czy w głębokiej ciszy. W dniu Pierwszej Komunii Świętej wiele szczęścia i błogosławieństwa Bożego życzą…”

6. „Komunia dziś sprawiła, że się stałaś ukochanym dzieckiem Boga, jego łaskę otrzymałaś z nią jest prosta każda droga. Ufaj Bogu, nie pytając co on w zamian dać Ci może, swoje serce mu oddając, wiesz, że zawsze Ci pomoże.”

7. „Idź drogą bez przeszkód, miej w sercu wiarę, uczciwość i miłość, aby Bóg prowadził Cię przez życie godnie i szczęśliwie. Na Pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej życzenia wielu łask Bożych składa…”

8. „Ukochane małe dziecię,
Gdy chcesz szczęście mieć na świecie.
Gdy Cię minąć ma zła droga,
Nade wszystko miłuj Boga.
Kochaj swoich rodzicieli,
By pociechę z Ciebie mieli.
Ale pomnij, że Bóg w niebie,
Ma w opiece zawsze Ciebie.”

9. „Serduszko dziecka małe, jak lilia musi być białe, jak lilia musi być czyste, jak toń wody przejrzyste. Na pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej wielu obfitych Łask Bożych życzy…”

10. „Z okazji przyjęcia Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej składam serdeczne życzenia: aby Pan Jezus, który zamieszkał w Twoim sercu był Twoim najlepszym przyjacielem.”

11. „Przygotuję Ci serce dziecinne, takie małe, tak ciche i słabe, a Ty wlejesz w nie siły swe dziwne, kiedy wstąpisz w me serce niewinne W uroczystym dni Pierwszej Komunii Świętej błogosławieństwa Bożego życzy…”

12. „Szukaj radości w Panu, On spełni pragnienia Twego serca! Obfitych łask Bożych na całe życie w dniu Pierwszej Komunii Świętej, życzy…”

Zajrzyj na następną stronę. Znajdziesz tam inne, równie piękne życzenia z okazji Pierwszej Komunii Świętej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : kurierlubelski.pl, expressilustrowany.pl, mjakmama24.pl, gloswielkopolski.pl

Reply