Życzenia na walentynki

W Walentynki warto pokazać kochanej osobie, że się o niej myśli i ma w sercu. Jeśli nie jesteście dobrzy w wyrażaniu uczuć, pomogą Wam te życzenia

Przyjęło się, że Walentynki przywędrowały do nas zza oceanu, tymczasem prawda jest troszkę inna.

Kult św. Walentego pojawił się w Europie Południowej i Zachodniej. Dzień patrona zakochanych zwykle obchodzony był podobnie jak dziś. Osoby szczególnie sobie bliskie obdarowywały się z tej okazji drobnymi upominkami. Niektórzy jednak dopatrują się powiązań między świętem o katolickich korzeniach i Luperkaliami, obchodzonymi w Cesarstwie Rzymskim.

Walentynki

W trakcie wspomnianych świąt młodzi kawalerowie poszukiwali wybranek serca np. poprzez losowanie ich imion ze specjalnie do tego przeznaczonych naczyń. Dziś kojarzylibyśmy je np. z polskimi Andrzejkami. Korzenie tego bardzo komercyjnego dziś święta to jednak kwestia drugorzędna. Dużo ciekawsze jest to, jak obchodzimy je dziś.

Nie we wszystkich zakątkach świata Walentynki obchodzone są jednakowo. Terni we Włoszech, gdzie znajduje się bazylika świętego, co roku zamienia się w miasto zakochanych. Na tydzień przed świętem zjeżdżają tu narzeczeni z całego kraju, by przed obliczem Walentego złożyć sobie przyrzeczenie dozgonnej miłości.

Reszta świat świętuje podobnie. Z tej okazji wręczamy sobie kwiaty, serca i te najmilsze – kartki okraszone życzeniami prosto z serca. Ostatnie cieszą najbardziej, bo w dzisiejszych czasach, zdominowanych przez pośpiech, najbardziej liczy się poświęcony drugiemu człowiekowi czas i własnoręcznie wypisane słowa.

Jeśli nie macie pomysłu, jakie te słowa mają być, możecie się zasugerować którymiś z życzeń zawartych w tym artykule. Znajdziecie tu i te poważne i śmieszne, Gotowe życzenia, wierszyki na SMS.

Zapraszamy do lektury. 

Życzenia na Walentynki: SMS, wierszyki

1. „Cóż Tobie imię moje powie? Nic.
Lecz gdy Ci będzie smutno,
wymów je szeptem jak niczyje.
I wiedz o tym, że jest serce,
w którym żyjesz.”

2. „Miarą miłości jest tęsknotą za ukochaną osobą a ja nie wyobrażam sobie dnia bez Ciebie na jawie, czy to w myślach moich.”

3.  „Minęły lata odkąd wywróciłeś mój świat do góry nogami. Mimo wielu sprzecznych słów i nieporozumień nasza miłość z upływem czasu nabierała głębi. Dziękuję za Twoją obecność, za cierpliwość i ciepłe słowo. Bądź już na zawsze blisko.”

4.  „Jak wyrazić to, co czuję? W myślach pustka, w sercu ogień Wiem, że Ciebie potrzebuję, by lepszy był każdy życia dzień.”

5.  „Gdyby księżyc umiał mówić, Gdyby odgadł myśli me. To na pewno by wypaplał, Jak ja mocno kocham Cię.”

6.  „Słońce nauczyło mnie marzyć, gwiazdy miłością darzyć, deszcz nauczył mnie szlochać, a Ty nauczyłaś mnie kochać.”

7.  „Kiedy szukasz ucieczki przed światem i zamykasz się w samym sobie, to pamiętaj, że po to jest miłość, aby dać ją drugiej osobie!”

8.  „Chciałbym umieć pisać wiersze. By wyrazić to co czuje serce. Chciałbym poprzez słowa opisywać jakie myśli kryje głowa. Chciałbym poprzez duszy magię udowadniać ile znaczysz dla mnie. Kocham Cię.”

9.  „Miłość
to niepokój o Twój sen
kiedy deszcz zbieram w dłonie
by nie zbudził Cię
szelest kropel.”

10. „Za to że jesteś za to że mogę zasnąć przy Twoim boku bezpiecznie. Jesteś tą częścią mojego życia na którą zawsze czekałam. Tyle lat idziemy razem. Dłoń Twoja zaciska moją. Jesteś jak moje serce bo żyć bez Ciebie nie mogę.Wspólny nam los i wspólny dom na całe nasze życie. Dziękuję Ci.”

11. „Na mocy art.6§9 Kodeksu Miłości skazuję Cię na dożywotni pobyt w moim sercu, myślach, marzeniach i uczynkach. Wyrok jest prawomocny i ostateczny, nie możesz się odwołać.”

12. „Przy blasku księżyca, przy nocnej ciszy mówię do Ciebie, Ty mnie nie słyszysz. I nawet nie wiesz, że ktoś o tej porze myśli o Tobie, bo spać nie może.”

Przejdź na następną stronę po więcej życzeń walentynkowych.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wikipedia.org, walentynki.dlastudenta.pl, gazetakrakowska.pl

Reply