Życzenia weselne, które ucieszą każdą młodą parę

Chociaż ozdobne kartki powoli odchodzą do lamusa, te jedne wciąż daje się bardzo często. Są to kartki dawane z okazji ślubu, jakie życzenia weselne powinny się na nich znaleźć? 

Zaślubiny to jedna z piękniejszych ceremonii, w których możemy uczestniczyć.

W dawnych czasach wiązały się one z licznymi obrzędami, które zwłaszcza na wsi miały wymiar magiczny. Był to rytuał przejścia panny w stan zamężny. Z tej okazji świeżo upieczona małżonka chowała włosy pod czepcem, który symbolizował przyjęcie jej do grona mężatek. Przestawała być dziewczyną, stawała się poważną kobietą, opiekunką domowego ogniska, a wkrótce matką.

Przygotowania

Później ślub stracił ten unikalny wymiar. Czasy się zmieniły, a wraz z nimi związki. Zapanowało partnerstwo i dziś można śmiało powiedzieć, że mężczyźni tak samo przeżywają przygotowania do ślubu i całą uroczystość, jak kobiety. Z zaślubinami nie łączą się już wyjątkowe rytuały, trwają za to dużo dłużej. Narzeczeni mają znacznie więcej spraw do załatwienia niż mieli ich rodzice, czy dziadkowie.

Dopinanie wszystkiego na ostatni guzik trwa nawet dwa lata. Zaczyna się od rezerwacji sali weselnej, potem przychodzi pora na poszukiwania sukni i garnituru dla pana młodego. Równolegle trzeba znaleźć zespół, który zagra dla gości, fotografa, kamerzystę i szereg innych rzeczy, a pomiędzy tym wszystkim wierzący (którzy biorą ślub kościelny) muszą znaleźć czas na odbycie nauk przedmałżeńskich i kilka wizyt w poradni rodzinnej.

Ten jeden, wymarzony dzień  życia jest więc długo wyczekiwany, ale też poprzedzony męczącymi i długimi przygotowaniami. Najlepszą rekompensatą dla narzeczonych są jednak zadowolone miny gości i szczere gratulacje przez nich składane. Tradycyjnie życzenia weselne wypisuje się na ozdobnych kartach i dołącza do ofiarowanych z tej okazji prezentów. Czego najczęściej życzymy świeżo upieczonym małżonkom?

Oto najpopularniejsze, najtrafniejsze i najciekawsze życzenia weselne.

Tradycyjne życzenia weselne, życzenia rymowane, wierszyki

1. „Małżeństwo to piękno – bycia we dwoje.
Małżeństwo to poszukiwanie – drogi do celu.
Małżeństwo to skarb, którym jest Wasza miłość.
Małżeństwo to Wy – na zawsze razem.
Z najlepszymi życzeniami w dniu Ślubu…”

2. „W Dniu Ślubu i każdym następnym życzenia Młodej Parze: spełnienia pięknych marzeń, szczęścia i radości, codziennego uśmiechu, oraz miłości, miłości, miłości i jeszcze raz wielkiej miłości.”

3. „Wśród radości kwiatów, wśród szczęścia promieni,
żyjcie długie lata,
nowo zaślubieni.
PS. Pamiętajcie: małżeństwo nie jest stanem, lecz umiejętnością.”

4. „Aby Wasza miłość rozkwitała przez resztę Waszego życia, aby zgoda i prawość, były zawsze tym, co będzie Was prowadzić przez życie, a w Waszym domu zawsze gościło szczęście.”

5.  „Niechaj szlachetność celów związek Wasz opromieni.
Niechaj po latach wielu nic szczęścia Waszego nie zmieni.
Zdrowie, miłość, dostatek niech w domu Waszym panują.
Wesołe dziecięce uśmiechy niech nad tym wszystkim górują.”

6. „Abyście przeszli przez życie razem,
z uśmiechem na ustach,
z szacunkiem i zrozumieniem.”

7. „Gdy Was Bóg na niebie
zbliżył dziś do siebie,
niech przy Was zostanie
Szczęście i kochanie.”

8. „Na drodze życia są światła i mroki,[raz szczęście jasne, raz smutek głęboki,
ale gdy razem się idzie we dwoje,
łatwiej się znosi nawet ciężkie znoje.”

9. „Nie wystarczy pokochać,
trzeba jeszcze umieć
wziąć tę miłość w ręce
i przenieść ją przez całe życie.”

10. „Ten, który najlepiej małżeństwa kojarzy – Bóg, niech te serca dwa uczyni jednym.
Mąż i żona, będąc dwojgiem,
jednością są, gdy się kochają.”

11. „W uroczystym dniu zaślubin Życzymy Młodej Parze, By im życie dało wszystko, co może dać w darze: Szczęście, pogodę w miłości I uśmiechu do późnej starości!”

12. „Przyjmijcie gorące życzenia, aby Wasza miłość była coraz piękniejsza, głębsza i by sprawiła, że Wasze życie nabierze szczególnego znaczenia i blasku.”

Następne, nieco inne i bardziej finezyjne życzenia weselne znajdziecie na kolejnych stronach.

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : planowaniewesela.pl, kurierlubelski.pl, wierszykolandia.pl, polki.pl

Reply