Mieszkańcy Indii w ciągu 24 godzin posadzili prawie 50 milionów drzew! Wspomogli tym ratowanie klimatu i pobili rekord Guinnessa

Drzewa są bardzo ważne dla wszystkich mieszkańców Ziemi, ponieważ produkują tlen. Niestety człowiek nierozsądnie korzysta z zasobów przyrody i bezmyślnie wycina dżungle i lasy tropikalne, czym negatywnie wpływa na cały klimat planety.

Brak szacunku dla przyrody i niszczenie jej dla zysku sprawiło, że klimat Ziemi zaczął się ocieplać, co może mieć fatalne skutki dla przyszłych pokoleń. Na szczęście światowi przywódcy coraz większą uwagę zwracają na problemy klimatyczne i chętniej wspierają działania proekologiczne. Niedawno w Indiach posadzono prawie 50 milionów drzew, gdyż kraj zobowiązał się do 2030 roku zwiększyć powierzchnię swoich lasów o 95 miliomów hektarów.


planting-trees-in-india-p


Około 800 tysięcy ludzi uczestniczyło w akcji sadzenia drzew, łącznie wysadzając 49 milionów 300 tysięcy roślinek w ciągu zaledwie jednej doby. Do pracy przystąpili wszyscy: studenci, rzemieślnicy, pracownicy umysłowi i przedstawiciele władzy.  Drzewa zasadzono w Uttar Pradesh, bardzo zaludnionym stanie na północy kraju.

Wkopanie takiej liczby sadzonek wymagało mobilizacji i poświęcenia tysięcy osób

planting-trees-in-india-1


Akcja zakończyła się sukcesem i pobito rekord Guinnessa w ilości zasadzonych drzew w ciągu 24 godzin. Dotychczasowy rekord ustalili mieszkańcy Pakistanu, gdzie w 2013 roku udało się wysadzić zaledwie 847,275 roślin. Różnica między tymi wynikami jest ogromna i pokazuje, jak bardzo władzom Indii zależy na spełnieniu obietnic danych na konferencji w sprawie zmian klimatycznych w Paryżu.

Problemy klimatyczne są coraz realniejsze i przywódcy polityczni muszą na nie reagować

Więcej informacji o indyjskiej akcji sadzenia drzew znajdziecie na drugiej stronie. 

planting-trees-in-india-4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : upsocl.com

Reply