33 zaskakujące ciekawostki o „Grze o tron”. Teraz spojrzysz na ten serial zupełnie inaczej!

Gra o tron z sezonu na sezon zdobywa coraz to większą oglądalność.

Jeszcze kilka lat temu nikt nie pomyślałby, że serial stanie się tak popularny. Sukces przyszedł już po pierwszym sezonie, a produkcja spotkała się z pozytywną reakcją krytyków i zachwytem widzów na całym świecie. Serial został oparty na sadze George’a R.R. Martina — Pieśń lodu i ognia. Został przedłużony o sezon siódmy i ósmy, które podobno mają być ostatnimi.

Produkcja ma rzeszę wiernych fanów. Niektórzy nadają swoim dzieciom imiona, które noszą bohaterzy serialu. Na aukcjach internetowych znaleźć można przeróżne ubrania oraz gadżety z Gry o tron. Koszulki, kubki, breloczki, gry planszowe czy pluszowe smoki to tylko nieliczne rarytasy dla fanów produkcji. Dziś przygotowaliśmy kilka zaskakujących faktów o tym serialu. Być może teraz spojrzysz na niego nieco inaczej.

1. Język Dothraków został specjalnie stworzony na potrzeby serialu. Ma około 3 000 słów.

Język Dothraków został opracowany przez lingwistę Davida J. Petersona, który wykorzystał frazy używane w książce przez George’a R.R. Martina. Mowę Dothraków nazwano językiem valyriańskim. Podobno w serialu najlepiej posługuje się nim Szary Robak (Jacob Anderson). Ciekawie intonuje go za to Daenerys (Emilia Clarke).

Na kolejnych stronach znajdziesz znacznie więcej ciekawostek. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : thechive.com

Reply