Ten filmik wprawi wasze mózgi w osłupienie. Poznajcie, czym jest magia montażu!

Wzrok to podstawowy zmysł, ułatwiający orientację w świecie i jego poznanie.

Rozwój techniki pozwolił człowiekowi na kreowanie zupełnie nowej rzeczywistości. Dzięki komputerom i ich specjalistycznemu oprogramowaniu, możliwym stało się dowolne łączenie i przekształcanie najróżniejszych obrazów, co niejednokrotnie daje zaskakujące efekty.

 

Praca przy montażu filmu nie jest najłatwiejsza, ale za to bardzo satysfakcjonująca. Efekt, jaki zostanie osiągnięty, zależy nie tylko od zdolności montażystów, ale także jakości pracy kamerzystów, dostarczających materiał do obróbki.

Montażyści poświęcają dziesiątki godzin na odpowiednie ułożenie kadrów, by tworzony film zachwycił widzów. Dzięki ich zdolnościom tworzą się nowe światy i wymiary, które nie mają miejsca w rzeczywistości, ale stają się tak realnie, że nie sposób w nie uwierzyć.

 

Grupka z młodych ludzi z Rosji pokazała ostatnio, czym jest prawdziwa kreatywność w filmowym montażu. Rosjanie stworzyli filmik pod tytułem „Super-montaż”, który totalnie oszuka Wasz zmysł wzroku. Trzeba przyznać, że efekty specjalne są genialne i świadczą o bardzo dużych umiejętnościach montażysty tego nagrania.

Aby człowiek uwierzył w jakieś zdarzenie, nie musi ono mieć miejsca, wystarczy, że może je zobaczyć.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : pozitivno.me

Reply