Kiedy zastanawiasz się, co robi antylopa na drzewie, on już jest obok ciebie. Widzisz lamparta na zdjęciu?

Drapieżniki opanowały do perfekcji sposoby na zdobywanie pożywienia, które ucieka, kamuflaż jest tak doskonały, że można dzikiemu kotu nadepnąć na ogon.

Świat zwierząt jest piękny, ale równocześnie przerażający. Codzienne życie drapieżników i roślinożerców to zmagania, by coś zjeść i samemu nie zostać zjedzonym. Każda chwila może być ostatnią. Natura jest nieubłagana, zwierzęta słabe, chore i niedoświadczone szybko tracą życie i nie mają szans, by jakieś błędy uszły im płazem. Dlatego z jednej strony natura fascynuje, z drugiej zaś przeraża.

Drapieżniki wykorzystują każdą słabość ofiary. Dysponują doskonałym wzrokiem i słuchem, niebywałą szybkością. Dodatkowo ostre kły i pazury nie dają szans ofierze. Zwierzęta, by się ukryć, stosują przeróżne sztuczki, ale drapieżniki także mają swoje sposoby. Potrafią się wtopić w otoczenie tak, że nawet nie ma szans, by je dostrzec. A to może kosztować życie.

Ingo Gerlach, fotograf przyrody i dzikiego życia w Kenii bardzo zainteresowała się widokiem gazeli na drzewie. Ta ciekawość mogła go dużo kosztować, bo skupiony na zwierzaku mężczyznę nie zauważył od razu prawdziwego zagrożenia.

A ty zobaczyłeś już lamparta? Czy zostałeś już jego kolacją. Zobacz na kolejnej stronie, czy udało ci się zobaczyć, gdzie kryje się zabójca.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : dailymail.co.uk

Reply