Ta dziewczyna zgubiła swoją torebkę z portfelem i kartą kredytową. Nie uwierzysz, kto dał jej swoje ostatnie pieniądze!

Kobieta na zdjęciu nazywa się Dominique Harrison-Bentzen. Któregoś dnia zgubiła torebkę, w której był portfel i wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Stała samotnie na dworcu w zimny i deszczowy dzień.

Nie miała za co wrócić do domu. W kieszeni brakowało jej drobnych na bilet. Mieszkała sporo kilometrów od miejsca, w którym utknęła, piesza wędrówka nie wchodziła więc w gre.

Pierwszy raz zdarzyła się jej taka sytuacja. Kompletnie nie wiedziała co począć. Stała i dygotała z zimna. Nagle dostrzegła idącego w jej stronę mężczyznę.

Przeraziła się jego wyglądem. Miał na sobie podarte ubranie, był brudny i nieogolony. Szybko zorientowała się, że to bezdomny szukający dodatkowego grosza. Błyskawicznie odsunęła się na bok.

1

 Ku jej zaskoczeniu żebrak nie prosił o pieniądze. Wyjął z kieszeni niecałe 4 euro i wręczył jej z uśmiechem.

Proszę wziąć te pieniądze. Niech pani zapłaci za taksówkę i wraca do domu. Tu jest zimno i niebezpiecznie” – powiedział cichym głosem.

Bezdomny przyznał, że zbierał te pieniądze przez cały dzień. Dominique nie mogła uwierzyć, że żebrak zdobył się na taki gest. Dał jej swoje oszczędności, żeby wróciła do ciepłego i przytulnego domu, a on sam został na ulicy.

2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : heftig.co

Reply