Pani Eugenia ma 82 lata i tak kocha czytać, że bez wahania pokonuje 14 kilometrów, by wypożyczyć nową książkę!

Dla 82-letniej pani Eugenii Pepko z Walerianówki czytanie jest najważniejszą częścią dnia. Co dwa tygodnie chodzi 14 kilometrów piechotą, by móc pożyczyć nowe książki. Skromna emerytura nie pozwala nawet na bilet autobusowy, nie mówiąc o kupowaniu książek. Po całym dniu codziennych obowiązków związanych z gospodarstwem staruszka poświęca dwie godziny przed spaniem na czytanie.

Pani Eugenia nie posiada telewizora czy innych mediów. Jedyną rozrywką są książki. Kobieta w wywiadzie zaznacza, że książki zawsze były ważne w jej domu. Chociaż skończyła tylko 4 klasy szkoły podstawowej, jest bardzo oczytana, przez ostatnie 30 lat nie było dnia zakończonego bez książki. Nauczyła szacunku do książki także swoje dzieci.Jak wspominają pracownice biblioteki, Pani Eugenia jest bystrą osobą, która lubi czytać książki wojenne i religijne, ale także książki detektywistyczne. Chętnie czyta polecone przez pracownice pozycje. Jest znaną i szanowaną w miejscowości osobą.

slovovolyni.com

30


Jak sama pani Eugenia dodaje, książki pozwalają jej zapomnieć o codziennym trudzie i ciężkiej pracy. Wcześniej pracowała jako listonoszka, więc długie dystanse są dla niej normalnością.

youtube.com

32


Dzięki portalom społecznościowym i wiadomościom informacja o pani Eugenii rozeszła się po Internecie. A Internauci zaczęli przysyłać jej różne książki! Dzięki temu Staruszce nie braknie lektury do czytania na najbliższe wieczory.

slovovolyni.com

31

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply