Usunięto mu 232 dodatkowe zęby. Nie uwierzysz, ile czasu spędził na fotelu dentystycznym!

Chyba nikt nie przepada za wizytami u dentysty. To mało przyjemna konieczność, z którą niestety trzeba się pogodzić. Ciekawe co byś powiedział, gdybyś musiał wyrwać 232 zęby i spędzić na fotelu dentystycznym aż 7 godzin?

Taki właśnie przypadek przytrafił się niedawno w Indiach. 17-letni Ashik Garai przez osiemnaście miesięcy odczuwał silny ból w dolnej szczęce. Udał się do lekarza w swojej wsi, jednak ten nie był w stanie go odpowiednio zdiagnozować, ani leczyć. W końcu zaczął strasznie puchnąć i ojciec zabrał go do szpitala w Bombaju.

dentist


Tam okazało, że Ashik cierpi na rodzaj łagodnego nowotworu — zębiaka. Przystąpiono do usunięcia zbędnych zawiązków zębowych, jednak nie było to wcale łatwe zadanie. Lekarze męczyli się z nimi prawie 7 godzin. Nie odbyło się również bez młotka i dłuta.

dailymail.co.uk

teeth


Nie widziałem czegoś takiego w mojej 30-letniej karierze. Największą liczbą zębów usuniętych w takim przypadku było 37. U Ashika wykryto nowotwór w dolnej szczęce i do wyrwania było dziesiątki zębów — powiedział główny chirurg, Vandana Thorawade.

extra-teeth2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : boredomtherapy.com

Reply