6 zachowań, które niszczą rodziny! Uważaj, żebyś sam nie popełniał tych błędów

Rodzina powinna być otoczeniem, które jako pierwsze cię zaakceptuje, pokocha i będzie cię wspierać. Jej członkowie powinni być osobami, do których możesz zawsze zwrócić się o pomoc i z jakimi zawsze porozmawiasz. Jednak czasami w rodzinach jest tak, że mało kto ze sobą rozmawia, nie można liczyć na wsparcie i wysłuchanie. Dlaczego?

Przyczyn jest bardzo wiele, ale sprowadzają się najczęściej do tych 6 podstawowych błędów i konsekwencji z nimi związanych.


1. Obelgi i krytyka

Słowa bardzo ranią, podobnie jak brak wiary. Negatywne oceny bardzo źle wpływają zwłaszcza na dzieci, które uważają, że nie są zbyt dobre dla swoich rodziców. Bycie szczerym jest ważne, jednak wytykanie każdego potknięcia, każdego upadku nie prowadzi do podniesienia się danej osoby, tylko narastaniu w niej żalu. Każda dobra relacja rodzinna powinna opierać się na wsparciu i przebaczeniu.

myheartsmission.com

20


2. Plotkowanie

Niestety, ale plotkowanie o członkach rodziny i obmawianie ich za plecami, sprawia, że powstaje brak zaufania. Plotka może krążyć, ale kiedyś dojdzie do osoby obmawianej i z pewnością nie będzie jej miło. Plotkowanie sprawia, że w rodzinie nie ma zaufania.

babasiga.blogspot.com

21


3. Brak integracji

Wspólne spędzanie czasu jest bardzo ważne dla budowania więzi rodzinnych. Nawet jeśli wiadomo, że dana osoba nie pojawi się na jakiejś uroczystości, warto dać jej zaproszenie, po pierwsze nie czuje się wykluczona, po drugie może właśnie na to czeka. Nie zapraszanie kogoś na imprezy czy spotkania spowoduje tylko trzymanie urazy.

pgeveryday.com

23

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : lifehack.org

Reply