8 sposobów, jak wpadkę i porażkę zmienić w lekcję i swój sukces. Gdy je poznasz, nie będzie to takie straszne jak się wydaje

Każdemu zdarzy się w życiu, jakaś wpadka, ważne jest, by umieć na nią zareagować tak, by nie zmienić ją w koszmar.

Nie tylko w dzieciństwie boimy się śmieszności, często rezygnujemy z wielu rzeczy, bo boimy się, że nie radząc sobie z tym, wyjdziemy na głupca. Dzieci mają z tym mniejszy problem, przyjemniej na początku życia nie mają świadomości i przekonania, że jak coś zrobią, będzie się to za nimi ciągnęło. A wszystko zależy od naszej reakcji na dane wydarzenie.

 

Nie ma człowieka na ziemi, który nie powiedział jakiejś głupoty, który nie pośliznął się i nie wywrócił. Ważne jest, jak reaguje się na takie sytuacje. Kiedy bowiem nie wie się, co zrobić można popłynąć, a co najgorsze wiele razy przezywać tę samą sytuację i na nią zwalać nasze problemy. Bo wszystko byłoby inaczej, gdybym nie potknął się na tych schodach, to tylko drobiazgi, z którymi można sobie poradzić. Oto 8 sposobów:

1. Poczucie humoru

Nie otwarły się ruchome drzwi i wpadłaś w nie? Oczywiście płoniesz ze wstydu przed znajomymi i obcymi, którzy byli świadkiem zajścia. Lepiej postawić na humor, rzucić jakimś żartem. Czujnik cię nie wyłapał? Cóż, widocznie masz idealną wagę :) Pokazanie pewności siebie, a przede wszystkim dystansu sprawia, że cała sytuacja rozchodzi się po kościach i nie spędza ci snu z powiek.

 

2. Akceptacja, że nie jest się ideałem

Nie każdy zna się na wszystkim, to stara prawda. Nie musisz świetnie jeździć na rolkach od pierwszego włożenia. Nie stresuj się, że coś ci nie wychodzi, bo to męczy jedynie ciebie. Skup się na tym, co umiesz, a z tym, czego nie potrafisz radź sobie małymi krokami!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply