11 powodów, dla których warto za młodu dorabiać sobie w barze

Dorabianie sobie podczas wakacji czy podczas studiów nie jest niczym niezwykłym. Czasami ucieka się na kilka miesięcy za granicę, czasami szuka się jakichś dorywczych zajęć. Ma to wiele zalet — masz własne pieniądze, które umiesz docenić.

Poznajesz nowych ludzi i przede wszystkim zdobywasz doświadczenie. Świetnie, jeśli uda się połączyć przyjemne z pożytecznym i uda ci się znaleźć pracę, która będzie realizowała twoje pasje. Jednak częściej jest to kelnerowanie w restauracji. Jednak i z tego można wyciągnąć pozytywne doświadczenia!



1. Uczysz się, że nie ma czegoś takiego jak „To nie moja robota”.

W restauracji przeważnie musisz ogarniać wszystko, sprawdzać, czy wszyscy mają stoliki, podane karty, czy w łazienkach jest porządek i czy sztućce są czyste… Sporo tego, więc uczysz się organizowania czasu.

1


2. Uczysz się, że domowe problemy zostawiasz w domu.

Życie jest do bani, w szkole kiepsko, a twój związek… szkoda komentować. W pracy nikogo to nie obchodzi, wkładasz uśmiech jak fartuch i do roboty. Niestety szybko uczysz się, że twoje problemy są TWOJE, a ludzie przyszli miło spędzić czas więc musisz ich dobrze obsłużyć.

2


3. Uczysz się, że 99% ludzi ssie, ale ty musisz być miłym.

Bywa, że zostaniesz nie miło potraktowany, że ktoś wyleje na ciebie swoje frustracje, a ty niewiele możesz zrobić. Jednak umiejętność radzenia sobie w spokojny sposób z takimi ludźmi przydaje się przez całe życie. W każdej pracy.

3


4. Uczysz się, że cokolwiek by się nie działo, uśmiech jest najlepszą odpowiedzią.

Zirytowany klient? Rozlane wino na obrusie? Rodzinka z rozwrzeszczanymi dziećmi? Wszystko rozwiążesz dużo szybciej z uśmiechem na twarzy. Zakląć można zawsze na zapleczu ;)

4


5. Uczysz się, że wielozadaniowość jest łatwa do ogarnięcia.

W restauracji nie ma szans, żebyś skupił się tylko na jednym zajęciu. Wraz z fartuchem zyskujesz supermoce ogarniania mnóstwa rzeczy w tej samej chwili.

5

]

6. Uczysz się wydajności i szybkiego myślenia.

Ekstra zamówienie? Zamiana składników potrawy? Obsługa takich klientów jest łatwa jak tonięcie w bagnie… To uczy cię, że każdy dzień to wyzwanie dla pamięci i refleksu.

6


7. Uczysz się, że mądrzej zawierać sojusze, niż robić sobie wrogów.

Żeby restauracja dobrze działała, obsługa musi być zgrana. Podział obowiązków jest konieczny, ale też warto pamiętać, że jeśli ty komuś pomożesz, zamiast się obijać, to z pewnością możesz liczyć na także pomoc, gdy tobie będzie potrzebna.

7


8. Uczysz się być przygotowanym na wszystko.

Bieganie po różne potrzebne rzeczy sprawiają, że tracisz cenny czas i energię. Dlatego uczysz się, żeby niezbędne drobiazgi mieć pod ręką. Dlatego potem nie ma problemu, gdy gdzieś wyjeżdżasz, że zapomnisz niezbędnych drobiazgów.

8

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : distractify.com

Reply