Poznajcie Alisę, piekielnie zdolną dwunastolatkę, która pokochała grę na harfie

Każdy ma jakiś talent, ale nie każdy jest geniuszem. Zazwyczaj by osiągnąć sukces, trzeba na niego bardzo ciężko pracować, ale od czasu do czasu rodzą się ludzie, którzy od dziecka wykazują niezwykłe zdolności, przerastające ich wiek. Tak też było z małą Alisą. 

Alisa Sadikova jest tak zwanym „cudownym dzieckiem”. Dziewczynka została obdarzania nieprzeciętnym talentem muzycznym i słuchem absolutnym. Kiedy miała zaledwie 5 lat, po raz pierwszy zetknęła się z harfą, która okazała się być jej przeznaczona. Olga Shevelevich, nauczycielka gry na tym instrumencie, była zdumiona, gdy dziewczynka pierwszy raz pociągnęła za struny. Dziecko miało wrodzony talent i instynktownie wydobywało czyste dźwięki, a także idealnie powtarzało wszystko to, co pokazała jej instruktorka. Nie było więc wątpliwości: dziewczynka jest muzycznym geniuszem.


Harfa to piękny instrument, ale mało popularny wśród młodych muzyków

alisa-1


Obecnie Alisa ma 12 lat i gra jak profesjonalistka. Jej nauczycielka twierdzi, że nigdy nie spotkała dziecka, które tak dobrze wyczuwałoby wszystkie niuanse, występujące podczas gry na tym niebiańskim instrumencie. Do tego młoda harfistka gra bardzo dojrzale i wie, co chce przekazać swoim słuchaczom. Film nakręcony w grudniu 2012 roku podczas XIII Międzynarodowego Zimowego Festiwalu w Małej Sali w petersburskiej filharmonii obejrzało ponad 2,5 miniona internautów. Niewątpliwie dziewczynkę czeka wielka kariera na deskach najlepszych filharmonii świata. Trzymamy kciuki!

Na tym nagraniu Alisa ma zaledwie 9 lat

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply