Hiszpanie zostawiają butelki z wodą w pobliżu swoich domów. Robią to z jednego sprytnego powodu!

Każdy kraj jest wyjątkowy nie tylko poprzez swoją historię, kulturę i zabytki, ale także poprzez tradycję i lokalne zwyczaje, które mogą mocno zdziwić turystów.

Na przykład w Tokio można zobaczyć konkurencję płaczących dzieci a w Bangkoku natknąć się na gigantyczną jaszczurkę dosłownie wszędzie, nawet w łazience. Turystów z innych państw oczywiście dziwią takie rzeczy. Są przyzwyczajeni do własnej kultury i otoczenia, dlatego zdarza się, że dziwnie reagują na dziwaczne nowości.

W zeszłym roku użytkownik Reddita udostępnił zdjęcie, które bardzo zainteresowało internautów. Turysta nie mógł zrozumieć, po co Hiszpanie ustawiają butelki wypełnione wodą obok wejścia lub wjazdu na posesję. Pojawiło się na ten temat dużo dziwnych teorii, jednak ktoś dokładnie wytłumaczył mu, o co w tym wszystkim chodzi.

To zachowanie ma bardzo praktyczne znaczenie. Podobnie jak w wielu krajach świata również w Hiszpanii liczba błąkających się po ulicach zwierząt jest bardzo dużo. Mieszkańców szczególnie niepokoją bezpańskie koty, które wkradają się na ogrodzone tereny i robią sporo zamieszania. Powodują liczne zniszczenia i przenoszą różne choroby i pasożyty na zwierzęta domowe. Wymyślono więc sprytny sposób, aby je odpędzić, nie robiąc im przy tym krzywdy.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply