21-tygodniowe dziecko wyciąga rączkę i łapie lekarza za palec. 16 lat później…

Ten niezwykle wzruszający obraz ujrzał światło dzienne 17 lat temu. 19 sierpnia 1999 roku zespół lekarzy z amerykańskiego Nashville przeprowadził operację na 21-tygodniowym płodzie. U dziecka Julie Armas zdiagnozowano rozszczepienie kręgosłupa. Bez interwencji lekarzy maluch prawdopodobnie by nie przeżył.

Doktor Bruner z Uniwersyteckiego Centrum Medycznego Vanderbilt podjął się tego trudnego zadania. Gdy kończył operację, wydarzyło się coś nieprawdopodobnego. Dziecko wyciągnęło malutką rączkę i złapało go za palec. Wyglądało to tak, jakby mały Samuel dziękował za okazaną pomoc.

1


The New York Times okrzyknął zdjęcie ”Hand of Hope” (Ręką nadziei). Lekarz stwierdził, że była to najbardziej wzruszająca chwila w jego życiu. Pod wpływem emocji znieruchomiał na kilka sekund, co pozwoliło na wykonanie tych pięknych fotografii. 4 miesiące później, dzięki udanej operacji Samuel Armas przyszedł na świat.

kasjauns.lv

3


Obecnie ma 16 lat. Używa aparatów ortopedycznych stabilizujących stawy i dzięki nim może się poruszać. Przy dłuższych dystansach potrzebuje wózka inwalidzkiego. Dysfunkcja nie przeszkadza mu w normalnym funkcjonowaniu. Żyje i zachowuje się jak każdy normalny nastolatek, uwielbia pływać i grać w koszykówkę.

2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : novi.ba

Reply