Kilka faktów z życia Terry’ego Pratchetta, których prawdopodobnie nie znacie.

W dniu 12 marca 2015 roku nasz świat opuścił Terry Pratchett. Autor niezwykle popularnego cyklu „Świat Dysku” pozostawił po sobie wspaniałą spuściznę – nie tylko literacką.  

Jego biografia była przedmiotem wielokrotnych, drobiazgowych analiz. Nadal istnieje jednak kilka ciekawych faktów, które potrafią zaskoczyć nawet najwierniejszych fanów pisarza.

terryKarierę pisarską rozpoczął po nieudanej przygodzie z astronomią.

Pratchett już od najmłodszych lat wpatrywał się w rozgwieżdżone niebo. Był również wielkim fanem książek HG Wells’a oraz Arthura Conan Doyle’a. Swoją młodzieńczą pasję pisarz starał się przekuć w owocną karierę zawodową. Niestety (a może na szczęście) do jej rozpoczęcia brakło mu zdolności matematycznych. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Za pieniądze zarobione na książkach Pratchett wybudował własne obserwatorium.

1Swoje pierwsze dzieło stworzył w wieku 13 lat.

Krótkie opowiadanie „The Hades Business” po raz pierwszy ukazało się w gazetce szkolnej. Dwa lata później praca Pratchetta trafiła na strony magazynu „Science Fantasy”. Pierwsze zarobione pieniądze pisarz przeznaczył na… maszynę do pisania.

2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : whatculture.com

Reply