Kończą mu się pieniądze na leczenie genetycznie chorej córki, więc aby oswoić ją ze śmiercią, wykopał dla niej grób i codziennie ją w nim kładzie!

Zdesperowany rodzić zrobi wszystko dla swojego dziecka.

Każdy rodzić marzy o zdrowym dziecku, ale część maluchów rodzi się z różnymi chorobami czy wadami. Z częścią schorzeń medycyna radzi sobie doskonale, zaś wobec innych zostaje bezradna, zaś największą niemoc lekarze odczuwają wobec chorób genetycznych.

Już sporo chorób genetycznych zostało opisanych i można je skutecznie leczyć lub łagodzić ich objawy. Choć medycyna daje takie możliwości, to wiele rodzin nie korzysta z fachowej opieki, ponieważ nie stać ich na wizyty w szpitalu, konsultacje, zabiegi i oczywiście drogie leki.

Rodzice, którym brakuje środków finansowych na leczenie dziecka, odczuwają przeogromną niemoc. Choć bardzo się starają zarobić potrzebne kwoty, czasem jest to po prostu niemożliwe i muszą patrzeć na to, jak ich pociecha cierpi.

Zhang Liyong jest rolnikiem z prowincji Sichuan w środkowo-zachodnich Chinach. Mężczyzna ma dwuletnią córeczkę imieniem Xinlei, która jest chora na talasemię. To choroba genetyczna związana z zaburzeniem syntezy hemoglobiny, w efekcie której dochodzi do niedokrwistości. 

Zhang Liyong przez dwa lata walczył o zdrowie córki. Niestety leczenie jej choroby krwi jest bardzo kosztowne, a mężczyźnie skończyły się pieniądze. Świadomy, że bez leków i opieki medycznej dziewczynka umrze, postanowił przygotować ją na ten straszny moment…

Ciąg dalszy tej historii znajdziecie na kolejnej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : dailymail.co.uk

Reply