Rysownik z Azerbejdżanu po raz kolejny wstrząsa opinią publiczną i internautami. Jego ilustracje są bezpośrednie, ostre i do bólu szczere

Zagłada środowiska

Artysta by pokazać ludziom, że dzika przyroda jest zagrożona, posłużył się postaciami ze znanej bajki „Madagaskar”. Zestawiając ich sylwetki z industrialnym krajobrazem i masami owładniętymi konsumpcjonizmem niczym zombi rządzą krwi, przypomniał, że niedługo z pięknego świata fauny i flory naszej planety nic nie zostanie.

 

Bankowe pułapki

Konsumpcyjny styl życia sprawił, że ludzie potrzebują coraz więcej pieniędzy, by zaspokoić swoje potrzeby. Sytuację wykorzystują banki i kuszą atrakcyjnymi ofertami pożyczek, przez co ludzie coraz częściej popadają w błędne koło długów i przez lata są uzależnieni od łaskawości banków, w których się zapożyczyli.

 

Radykalizacja islamu 

Ostatnie dwie dekady przyniosły radykalizację wielu wyznawców islamu, którzy bardzo restrykcyjnie zaczęli przestrzegać zasad Koranu. Wpłynęło to mocno na sytuację kobiet, które już od dziecka muszą podporządkować się surowym zasadom, dotyczącym np. zakrywania ciała.

 

Pochwała wojny

Choć ludzkość wie, że wojna zawsze jest złem (co już dawno pokazała historia), to wciąż na świecie toczy się wiele konfliktów zbrojnych, w których codziennie giną ludzie. Niestety pokojowy triumf dobra wydaje się niemożliwy, dlatego świat przyklaskuje wojnom.

 

Identyczna wyjątkowość 

Współcześni ludzie mają bardzo silną potrzebę pokazywania swojej indywidualności, dlatego swym zachowaniem i wyglądem próbują odróżnić się od szarych mas. Jednak ilość osób, próbujących wyróżnić się na określone sposoby, stała się tak duża, że to, co kiedyś było rzadko spotykane, dziś stało się powszechne. W efekcie rzekomi indywidualiści stali się do siebie podobni, a za przykład można podać np. tatuowanie ciała.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : boredpanda.com, gunduzart.com

Reply