Jeśli wątpisz w wartość swego życia, zobacz, przez co przeszli ci ludzie, by je zachować!

Niewiele jest w życiu przeszkód trudniejszych do pokonania od poważnej i groźnej choroby, którą jest rak.

Nie bez powodu nowotwory nazywane są chorobą naszych czasów. Zapada na nie coraz więcej ludzi od niemowlaków po staruszków. Wiele rzeczy w naszym otoczeniu jest rakotwórczych, od jedzenia po dziecięce zabawki, czy przedmioty codziennego użytku.

Doświadczenie setek chorych uczy, że nawet zdrowa dieta, higiena ciała i umysłu, czy aktywność fizyczna, nie są w stanie ochronić nas przed tym masowym zabójcą ludzi. Istnieje wiele rodzajów złośliwych nowotworów i przeróżne ich klasyfikacje ze względu na umiejscowienie, budowę, czy stopień zaawansowania. Prawie tyle samo jest metod zwalczania raka. Najpopularniejsza choć najboleśniejsza jest chemioterapia, która niesie ze sobą bardzo wiele przykrych skutków ubocznych. Często stosowana jest również radioterapia, czyli naświetlanie guza promieniami jonizującymi. Odpowiednio wcześnie wykryty, mały guzek można zaś usunąć operacyjnie. Żadna z tych metod nie daje jednak 100 proc. pewności, że złośliwy nowotwór nie powróci.

Doskonale wiedzą o tym, chorzy, który stoczyli nie jedną, ale dwie, lub trzy walki z rakiem. Wprawieni w boju z nowotworem „fighterzy” twierdzą, że nie ma jednej skutecznej metody leczenia, bo o tym, czy pokonamy nowotwór w dużej mierze decyduje nasza głowa, nastawienie, determinacja i wola walki.

Hugh Jackman, który w tym roku po raz szósty pokonał nawracającego raka skóry stwierdził w jednym z wywiadów, że o kolejnych jego wygranych bitwach z nowotworem zadecydowały regularne kontrole, które pozwoliły szybko wychwycić niebezpieczne zmiany i niezachwiana wiara, że i tym razem uda się uciec przed śmiercią.

W przypadku dorosłego mężczyzny, można spodziewać się siły i determinacji, skąd jednak bierze się taki upór u maleńkich dzieci? Te kruche istoty przeżyły niewiele, ledwie kilka lat, a czasem miesięcy, ale już w ciągu nich zdołały dostrzec i docenić, jak piękne i cudowne jest życie. By go nie stracić przeszły wiele bolesnych zabiegów, zgodziły się, choć nie bez oporów na podłączenie do licznych rurek i przewodów, byle tylko uchronić, to, co najważniejsze.

W przedstawionej stronę dalej galerii zestawione zostały róże przypadki, historie choroby, różne nowotwory i różni fighterzy, którzy je pokonali. Wszystkie te osoby łączy tylko jedno: wszyscy oni nigdy się nie poddali, przypominając nam całą potęgę ludzkiego ducha.

Przejdźcie na następną stronę i poznajcie prawdziwych bohaterów.

na poniższych zdjęciach cierpieli i triumfowali przeciw jednej z głównych przyczyn śmierci na świecie. Niektórzy z nich swoje największe życiowe zwycięstwo odnieśli w dzieciństwie. Inni okrutną diagnozę od lekarzy usłyszeli, gdy mieli już własne dzieci. W innych rak uderzył, gdy ci by.li już w leciwym wieku. Niektórym z nich dawano miesiąc życia, innym tylko 10 proc. szansy na wyleczenie. Cierpieli na nowotwory jajników, mózgu, czy białaczkę. Dzieli ich znacznie więcej niż łączy.

Jedynym powodem, dla którego znaleźli się w tym zestawieniu jest ich upór i determinacja, równy, bo tak samo skuteczny. Kobieta ze zdjęcia powyżej raka pokonała aż cztery razy! Przeszła 4 zabiegi chirurgiczne, 55 chemioterapii i 28 radioterapii. Przeżyła! Rak wycofał się, widocznie „zobaczył”, że nie ma szans z tak silnym przeciwnikiem!

Dzisiaj mija 10 lat, od kiedy pokonałam raka! Pokazuję to zdjęcie przed i po, żebyście zobaczyli, jak daleko zaszłam! – mówi kobieta ze zdjęcia poniżej. Choć straciła jedną z nóg, nie cierpi i się nie smuci, odzyskane życie jej wystarczy, to znacznie więcej.

jny z naszych bohaterów, którzy wygrali swoje życie pokonał nowotwór dokładnie 14 lat temu. Byl jeszcze dzieckiem, gdy zapadł na niezwykle trudny w leczeniu Chłoniak Burkitta. Nowotwór ten występuje głównie u dzieci, a kluczem do jego wyleczenia jest szybka chemioterapia. U naszego bohatera chłoniaka wykryto dopiero, gdy był w czwartym stadium! Chłopcu dawano tylko 10 proc. szans na przeżycie. Jego rodzina nie poddała się jednak tak szybko.

Zastosowano leczenie eksperymentalne, które zadziałało! Po raku nie ma dziś ani śladu, a dorosły mężczyzna w niczym nie przypomina chorego i zmęczonego dziecka, podpiętego do niezliczonych rurek, którym był lata wcześniej.

Trudno nie wzruszyć się patrząc na kolejne ze zdjęć. Przedstawiona na nim dziewczynka to Sophie. Nie wiadomo, ile może mieć lat, może pięć, może siedem, tymczasem minęło już trzy lata od kiedy mała pokonała raka. Gdy zachorowała pewnie niewiele rozumiała z tego, co się z nią dzieje i dlaczego najbliżsi sprawiają jej ból. Mimo to nie poddała się i zyskała życie.

jne zdjęcie może być wam już znane. Sesja zdjęciowa trzech dziewczynek, które pokonały raka urzekła internautów do tego stopnia, że bardzo chętnie udostępniali fotografie Lory Scantling, które artystka zrobiła 3-letniej Rylie, 6-letniej Rheann i 4-letniej Ainsley, gdy w 2014 r. zachorowały na raka, jak i w trzy lata po jego pokonaniu. Trzeba przyznać, że różnica między obiema fotografiami jest olbrzymia. Jak dziewczynki pokonały nowotwór? – Rak jest jak smok – mówi  9-letnia Rheann.

Tak, a chemioterapia to królewicz – dodaje 7- letnia Ashley. – Rak zadarł z niewłaściwymi księżniczkami – dorzuca w końcu 6-letnia  ostatnia z dziewczynek.

Na kolejnej stronie znajdziecie całą galerię zdjęć ludzi, którzy oszukali śmierć i wydarli z jej łap swe życie. Pokonali przeciwności i odzyskali swe życie w dużej mierze dlatego, że bardzo tego chcieli. Warto zobaczyć ich zdjęć sprzed i po pokonaniu choroby. Z ich twarzy właściwie nie schodzi uśmiech. Weźmy z nich przykład i nauczmy w końcu podobnie cieszyć się życiem. By to zrobić, nie musimy przecież stawać na granicy śmierci. Prawda?

ong>”Trudno w to uwierzyć, że 25 sierpnia minie 3 lata, od kiedy powiedziałam rakowi: żegnaj. Zdjęcie po lewej zostało wykonane krótko po mojej podwójnej mastektomii”

„To już pewne. Tym razem pokonałam raka. Już rok nie było nawrotów! To pierwszy raz od 3 lat, kiedy jestem w pełni zdrowa!”

„W wieku zaledwie 5 lat moja starsza córka Makayla wygrała swoją walkę z rakiem mózgu”

„Mój syn Ryan pokonał raka 3 miesiące temu”

„Rak nie wygrał w 2001 r., więc teraz świętuję w 2017”

„Właśnie pokonała raka”

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : boredpanda.com

Reply