Po mocno zakrapianej imprezie często pojawia się zjawisko zwane kacem! Zobacz, jak radzą sobie z nim ludzie na całym świecie!

Niezależnie od miejsca zamieszkania, wyznania i koloru skóry po alkoholowej imprezie każdy czuje się fatalnie i może przekonać się na własnej skórze, co to znaczy mieć kaca.

Nudności, wymioty i okropny ból głowy to najczęstsze objawy zatrucia alkoholowego. Polacy przeważnie radzą sobie z nim pijąc tłusty rosół. Zobaczcie, czym leczą się inne nacje! Podobno wszystkie sposoby pomagają!

1. Japonia. Marynowane słone morele.

Zawierają substancje łagodzące, które działają zbawiennie na układ pokarmowy. Podobno w słone morele wyposażeni byli japońscy samuraje. Oprócz zatrucia alkoholowego, leczyły również rany.


1 2. Niemcy. Śledzie.

Nasi zachodni sąsiedzi leczą kaca śledziami. Marynowane ryby zawierają sporo minerałów, które uzupełniają utracone elektrolity. Ich słony smak sprawia, że organizm zaczyna się bardziej domagać utraconej wody i zmusza nas do jej uzupełnienia.

23. Grecja. Flaczki.

Flaki sprawią, że żołądek zacznie trawić dużą ilość białka a nie skupi się na alkoholu. Ponadto duża ilość przypraw wpłynie pozytywnie na przyspieszenie metabolizmu.

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply