Uczniowie sądzili, że wiedzą wszystko! Nauczyciel dał im lekcję, która doprowadziła ich do łez

Czasami wydaje się nam, że pozjadaliśmy wszystkie rozumy. Łatwo mówić nam, że postąpilibyśmy w danej sytuacji inaczej niż ludzie, którzy tego doświadczyli. Łatwo nam oceniać, ale nigdy tak naprawdę nie wiemy, jak zachowalibyśmy się, będąc w ich sytuacji. Kto nie doświadczył wojny, zagrożenia życia czy skrajnego głodu nie wie, jak to by na niego wpłynęło. 

To właśnie starał się wytłumaczyć swoim uczniom Ron Jones, nauczyciel historii z Ellwood Cubberlay High School w Palo Alto w Kalifornii. Podczas lekcji o drugiej wojnie światowej uczniowie nie chcieli wierzyć, że można ślepo wierzyć w jednego człowieka, do tego stopnia, że zaczynasz mordować innych. Nie wierzyli też, że nikt nie przeciwstawił się działaniom obozów koncentracyjnych. Nauczyciel nie mógł dotrzeć do nich żadnymi argumentami, więc postanowił przeprowadzić eksperyment.


derwahlberliner.wordpress.com

3Dzień pierwszy

Jones wygłosił wykład o dyscyplinie. Kazał uczniom siedzieć prosto, stać na baczność i zamienić się miejscami. Po zmianie miejsc i przemieszaniu ludzi uczniowie pilnie słuchali jego wykładu. Reagowali na zmiany z entuzjazmem.

generacionyde.wordpress.com

la_ola


Dzień drugi

W kolejnym dniu uczniowie siedzieli prosto i czekali, co powie nauczyciel. Jones kazał uczniom powtarzać nowe motto grupy „Siła poprzez dyscyplinę, siła poprzez społeczność” pod koniec lekcji pokazał im gest, którym wszyscy z klasy mieli się witać. Uczniowie witali się nim przy każdym spotkaniu.

derwahlberliner.wordpress.com

14-03-21-die-welle-d-2008-the-wave

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply