Licealista ratuje życie krztuszącego się kolegi. Po tym zdarzeniu usłyszał o nim cały świat

Ian Brown, nastolatek z Wisconsin został okrzyknięty bohaterem.

Chłopak zachował zimną krew i gdy jego kolega podczas lunchu zaczął się dusić, bez wahania udzielił mu fachowej pomocy. Wykonując tzw. manewr Heimlicha prawdopodobnie uratował życie swojemu przyjacielowi. Do z pozoru niegroźnego zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu na stołówce liceum w La Crosse. Will Olson podczas jedzenia zaczął się krztusić lunchem.

Licealista ratuje życie krztuszącego się kolegi. Po tym zdarzeniu usłyszał o nim cały świat

Kiedy sytuacja zrobiła się groźna, chłopak zaczął się dusić, a jego życiu zaczęło grozić niebezpieczeństwo do akcji wszedł szkolny kolega nastolatka. „Nie mogliśmy stwierdzić, czy Will ucierpiał, czy też tylko zaczął się śmiać i kaszleć w tym samym czasie” – stwierdził Ian Brown w rozmowie z ABC News. O tym, że sytuacja zrobiła się poważna chłopak zorientował się dopiero po zaczerwienionej twarzy i chaotycznych ruchach kolegi. Wtedy wstał z krzesła i cztery razy wykonał na koledze manewr Heimlicha (nacisnął na przeponę kolegi, by wypchnąć z jego gardła jedzenie).

O tym co stało się później i jak to się stało, że chłopak stał się taki popularny przeczytasz na następnej stronie. Tam również publikujemy filmik z podjętej przez nastolatka akcji ratunkowej. 

Licealista ratuje życie krztuszącego się kolegi. Po tym zdarzeniu usłyszał o nim cały świat=”font-weight: 400;”>”Czuję się wdzięczny, że miałem Iana, przyjaciela, który miał odwagę zrobić to, co zrobił”, stwierdził po wszystkim William Olson. Dobrze wykonana akcja ratunkowa nie tylko uratowała życie Williama, ale i przyniosła ogromną popularność jego koledze. Udzielenie pomocy, zarejestrowane na szkolnych kamerach zamieszczono na Facebooku liceum. Filmik ma już ponad 80 tys. wyświetleń. Chłopak zaistniał w telewizji. O brawurowej akcji ratowniczej rozpisywały się też portale informacyjne z całego świata.

Licealista ratuje życie krztuszącego się kolegi. Po tym zdarzeniu usłyszał o nim cały świat

Działania Browna zostały nagrodzone przez policję w La Crosse, gdzie chłopak pracuje jako instruktor policyjny. Zarówno stróże prawa, jak i służby ratunkowe były zgodne co do tego, że gdyby nie szybka interwencja nastolatka, jego kolega miałby znacznie mniejsze szanse na przeżycie.

Jeszcze więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj:

http://abcnews.go.com/US/high-school-student-hailed-hero-performing-heimlich-maneuver/story?id=46338448

Poniżej możesz zobaczyć materiał, który po akcji ratowniczej wyemitowała telewizja. Jesteś ciekaw jak wykonać manewr Heimlicha, który może uratować komuś życie? Obejrzyj tym bardziej. 

 

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply