Ponad rok temu niemieccy rodzice zgłosili zaginięcie 15-letniej córki. Właśnie odnaleziono ją w Mosulu, gdzie walczyła u boku wojowników z ISIS!

W Stambule czekali na nią ekstremiści, których poznała w sieci. To oni zorganizowali jej dalszą podróż do Syrii i Iraku. Tam przez rok walczyła u boku terrorystów, zakochana w ich ideologii. Była w nich bezkrytycznie wpatrzona, gdyż dali jej wszystko, czego potrzebuje nastolatka – miłość i poczucie, że jest ważną częścią jakieś wspólnoty – dlatego była gotować zabijać u ich boku.

W tym czasie Katharina i Thomas, rodzice Lindy, umierali ze strachu o jej życie. Służby specjalne poinformowały ich bowiem, że córka mogła zostać zwerbowana w szeregi ISIS. Ta informacja potwierdziła się teraz, podczas oblężenia Mosulu, bowiem w jednym z podziemnych tuneli znaleziono Lindę, wraz z 20 innymi kobietami z różnych krajów, które walczyły dla terrorystów. Kobiety były uzbrojone i miały pasy samobójcze.

Radykalizacja młodych europejczyków to bardzo poważny problem. Władze powinny skuteczniej zwalczać działalność terrorystów w internecie, bo dzięki aktywności w sieci, nigdy nie zabraknie im osób chętnych do walki w imię Allaha. Linda to najlepszy przykład tego, jak można zmanipulować młodego człowieka i sprawić, by pokochał wojnę, zbrodniarzy i chorą ideologię.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : viral4real.com, wcn4u.com

Reply