Większość małżeństw rozpada się nie przez zdrady, ale… kłótnie o pieniądze. Zobacz, co należy omówić z partnerem, by uniknąć w przyszłości konfliktów

Miłość wiele wybacza, ale kiedy przychodzi do prozy życia, nie jest już tak łatwo.

Rozmowy o pieniądzach nie są łatwe. Na początku związku nie mówi się o nich wcale. On chętnie płaci za wspólne wypady, ona też nie ma z tym problemu. Każdy ma swoje pieniądze i nimi dysponuje. To nic niezwykłego, jednak z czasem zmienia się to i nie każda para potrafi sobie poradzić z kwestiami finansowymi. Zamiast rozmowy zaczynają się kłótnie.

Nie łatwo jest radzić sobie z kwestiami finansowymi, zwłaszcza gdy ma się różne podejście do tematów wydawania pieniędzy. Rozrzutność, oszczędność wynosi się z domu. Jeśli nie potrafi się zadbać o własne finanse i dysponować tym, co się faktycznie ma, można popaść w wielkie kłopoty. Szybkie pożyczki wciągają jak bagno, podobnie jak nadużywanie karty kredytowej. A w przypadku małżeństwa konsekwencje dotykają obie osoby.

Dlatego rozmowa o pieniądzach czeka każdą parę. Ustalenie wspólnej strategii wydawania pieniędzy jest bardzo ważne już na początku, bo im dłużej omija się ten tematy, tym ciężej zacząć. Badania pokazują, że wiele par nie potrafi się uporać z domowymi finansami i kończy się to rozwodem. Wiele jest artykułów w internecie, jak dbać o miłość i podtrzymywać żar w związku, ale nie wiele z nich wyczyta się o prozaicznych problemach z pieniędzmi.

Co ciekawe wiele kłopotów i kłótni wiąże się z tym, że kobieta zarabia więcej niż mąż! Zazdrość i niedowartościowanie może sprawić, że związek się rozpadnie. Trzeba powiedzieć to wprost: pieniądze są cześcią naszego życia i to istotną, zapominanie o tym może prowadzić do wielu problemów.

Na kolejnych stronach dowiesz się, jakie 4 najważniejsze kwestie związane z pieniędzmi powinny nie być tematem tabu w twoim domu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wereblog.com

Reply