16 fotografii, które pokazują, że cyrki były kiedyś naprawdę PRZERAŻAJĄCYMI miejscami!

Współcześnie osoby cierpiące z powodu różnych deformacji ciała mogą liczyć na zrozumienie, a także na specjalistyczną pomoc. Owszem, nie zawsze jest ona możliwa, a jej koszta są z reguły wysokie, jednak sam fakt, że jest szansa na zmianę okrutnego losu, może być pokrzepiający. Współczesny człowiek ma także sporą wiedzę na temat przyczyn deformacji i – chociaż są one często szokujące – jest dla nich tolerancyjny.

Przed laty natomiast o wiele bardziej piętnowano osoby z deformacjami jako odmieńców, często uważając, że ich dziwny wygląd jest karą za grzechy popełnione w poprzednim życiu czy za winy rodziców. Wiedza na temat deformacji ciała była niewielka, a osoby cierpiące z ich powodu często trafiały do cyrku, będąc głównymi atrakcjami cyrkowego show. Z jednej strony może się to wydawać bulwersujące, z drugiej jednak stanowiło dla takich osób szansę na ciekawe życie.

Poniżej kilka fotografii z XIX-wiecznych cyrków, które pokazują, jak bardzo „atrakcje” cyrkowe z przeszłości różniły się od tych, które możemy podziwiać obecnie. Chcielibyście trafić na przedstawienie w takim cyrku?


1. Ella Harper jako dziewczyna wielbłąd

cyrk12. Mężczyzna z gigantycznymi stopami i kobieta bez ramion.

cyrk23. Alice E. Doherty jako The Minnesota Woolly Baby.

cyrk34. Annie Jones jako kobieta z brodą.

cyrk4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : diply.com

Reply