W pewnej szkole zbadano reakcję uczniów na pewne słowo. Ich zachowanie jest bardzo inspirujące

„Ładnie dziś wyglądasz”, „Masz śliczną sukienkę”, „Jesteś piękna”, „Ładnie ci w niebieskim”. Kiedy ostatni raz powiedzieliście komuś coś miłego? Większość ludzi nie robi tego zbyt często, a szkoda, bo dobre słowo może sprawić komuś wiele radości.

Miło popatrzeć, jak po wypowiedzeniu magicznego słowa „Super dziś wyglądasz” na czyjejś twarzy gości uśmiech. Czasem warto się wysilić i sprawić, żeby dzień twojej przyjaciółki, dziecka czy męża stał się trochę lepszy. A nuż na drugi dzień, odwdzięczą ci się tym samym.

Osiemnastolatka z Chicago, Shea Glover poprosiła swoich nauczycieli i kolegów ze szkoły o wzięcie udziału w pewnym projekcie. Postanowiła zbadać, jak zareagują na komplementy i zdanie „wyglądasz pięknie”. Prawie wszyscy zachowali się tak samo, byli zdziwienie i zaskoczeni a na ich twarzach malował się uśmiech. Niektórzy patrzyli z niedowierzaniem, inni z zakłopotaniem ukrywali twarz w rękach. Wyjątkiem była jedna dziewczyna, której najwidoczniej komplement nie przypał do gustu i zareagowała na niego dość agresywnie.

Zobaczcie przebieg eksperymentu!

1

2  4 5

3

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : www.dailymail.co.uk

Reply