Wypij ten napój godzinę przed snem, a zobaczysz co niezwykłego się stanie! Od dziś już nigdy nie będziesz narzekać na…

Odpowiednia ilość i jakość snu to nie tylko gwarancja świetnego samopoczucia w ciągu dnia, ale również istotna kwestia dla naszego zdrowia. Podczas snu w organizmie zachodzą procesy regeneracyjne, m.in. następuje odnowa komórek w mózgu czy rewitalizacja systemu kontrolującego przemianę materii.

Napięte sytuacje i troski dnia codziennego powodują, że coraz częściej mamy problemy z prawidłowym wysypianiem się. Rano organizm domaga się odpoczynku i pojawia się apatia, problemy z koncentracją i spowolniona reakcja na bodźce. Większość ludzi nie ma możliwości odespania w dzień, więc zmęczeni i rozkojarzeni udają się do pracy lub szkoły. By się nieco pobudzić, wspomagają się kawą lub co gorsza – napojami energetyzującymi.

96114272-38c2-44ab-aca7-cbf905a1611b


Na szczęście problem bezsenności można rozwiązać za pomocą dwóch naturalnych składników — banana i cynamonu. Zobacz jak przygotować koktajl pomagający zasnąć.

Składniki:

  • duży banan
  • pół łyżeczki cynamonu
  • litr wody

Wykonanie:

Zagotuj wodę w garnku i dodaj rozdrobnionego banana. Pamiętaj, aby odciąć końce! Gotuj przez 10 minut, przelej do kubka i dosyp cynamonu. Pij godzinę przed snem!

Pewnie zastanawiasz się, co odpowiada za skuteczność napoju? Odpowiedź na następnej stronie!

3 6

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : portalnatural.net

Reply