Życzenia urodzinowe dla taty, które ucieszą każdego rodzica

Życzenia urodzinowe powinny być „uszyte na miarę” adresata. Jakie słowa warto podarować tacie? Oto garść propozycji. 

Rola ojca w życiu każdego z nas jest bardzo ważna.

Choć to mamy zwykle są nam bliższe i częściej stają się powierniczkami dziecięcych sekretów, to z tatusiami wiążą się te najbardziej szalone wspomnienia, do których wracamy ze szczególnym sentymentem. Ojcowie są z reguły wytrwalsi i szybko nie odpuszczają, choć bywają zamknięci w sobie i często mają problemy z wyrażaniem uczuć, w głębi serca są okrutnie dumni z każdego naszego sukcesu.

Dzień Ojca

Wspaniałą okazją do podziękowania ojcom za ich wkład w wychowanie, za dzielone radości i każdą udzieloną nam cenną radę, jest Dzień Ojca. Święto to pojawiło się, jako naturalne dopełnienie ustanowionego wcześniej Dnia Matki. W Polsce ten szczególny dzień obchodzony jest 23 czerwca. Warto o nim pamiętać i okazać w ten sposób szacunek do jednej z najważniejszych osób w naszym życiu, która wytrwale prowadziła nas przez nie, dopóki nie osiągnęliśmy dojrzałości i nie zaczęliśmy kroczyć sami.

Podobnie ważne, jak Dzień Ojca są jego urodziny, a może nawet ważniejsze, bo gdyby ich nie było, nigdy nie pojawilibyśmy się na świecie. Warto obejść ten dzień w sposób szczególny, obdarzyć swego tatę prezentami, a swoją miłość i wdzięczność dla niego wyrazić, składając mu życzenia.

Na pewno spodobają się tradycyjne, odręcznie spisane i wręczone osobiście. Pamiętajmy jednak, że życzenia urodzinowe dla taty nie muszą być patetyczne! Dla miłośników żartobliwych i zabawnych wierszyków też mamy kilka tekstów gotowych do wykorzystania. Publikujemy je poniżej, wybierzcie te, „szyte na miarę” adresata.

Zapraszamy do lektury.

Życzenia urodzinowe dla taty: zabawne, wierszyki, SMS

1. „Czas, jak koło ciągle krąży,[rok za rokiem szybko mija,
z życzeniami synek dąży,
niech Ci Tatku szczęście sprzyja.”

2. „Dzień radosny, dzień jedyny – dziś są Twoje urodziny. Pragnę złożyć Ci życzenia: dużo szczęścia, powodzenia. Gości wielu, kosza kwiatów, moc toastów i wiwatów! Wszystkiego najlepszego od córki dla Taty.”

3. „Tatusiowi Drogiemu Zawsze uśmiechniętemu Dużo życzymy radości I dni pełnych miłości Szczęściem wypełnionych chwil A do pracy… …dużo sił!”

4. „Tato, czego Ci życzyć?
Już jesteś piękny, mądry
i masz wspaniałe dzieci!
Życzymy Ci zdrowia,
abyś jak najdłużej
mógł tym wszystkim cieszyć.”

5. „Kiedy już sobie odpoczniesz, odłożysz gazetę i teczkę, to wtedy Tato kochany, zaproszę Cię na wycieczkę. Nasza droga będzie prosta lub krzywa, zależy, ile wypijemy razem piwa!”

6. „W tym niezwykłym dniu Tato pragnę Ci ofiarować słowa największej wdzięczności, za te wszystkie trudy i starania, które włożyłeś w moje wychowanie.”

7. „Dębowe listeczki drzewa się trzymają, niech wszyscy ojcowie dzieci swe kochają. Tatuś może czasami trochę zbeszta, ale na zawsze w sercu dziecka mieszka.”

8. „Z okazji Twojego święta życzę Ci Tato tego, co najlepsze, niech każdy Twój dzień będzie zawsze pełen przyjemności, spokoju i byś nigdy nie stracił nic ze swojej wytrwałości.”

9. „Kochany Tato!
Jesteśmy już dorośli,
ale to nie znaczy,
że nie tęsknimy za Tobą.
Pamiętaj, zawsze będziemy
Cię potrzebowali i kochali.”

10. „Ofiarowałeś mi swe serce,
Ocierałeś moje łzy,
Kocham Cię, jak nikt na świecie,
Nikt nie ma Taty takiego, jak Ty.”

11. „Trudno myśli ubrać w słowa, oddać piórem życzeń kwiat, wyrzec to, co serce chowa, powiem krótko żyj 100 lat.”

12. „Kochany Tato w dniu Twojego święta dziękuję Ci za to, że nawet pomimo upływu lat, nadal potrafisz mi przypomnieć, jak to jest czuć się dzieckiem.”

Przejdź na następną stronę. Znajdziesz tam kolejne życzenia urodzinowe dla taty.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : expressilustrowany.pl, zyczenia.pl, życzenia-urodzinowe.eu

Reply