Tysiące ciężarnych kobiet przykleja sobie do brzucha pędzle. Powód, dla którego to robią, pewnie cię zaskoczy!

Ciąża to piękny czas oczekiwania na nowego członka rodziny. To również okres podwyższonego stresu i obaw o to, by maluch przyszedł na świat zdrowy i pełen sił. Przyszłe mamy, aby upewnić się, czy wszystko jest w porządku, udają się na wizyty u specjalistów, które mają na celu monitorowanie ciąży i zapobieganie ewentualnym komplikacjom.

Nie wszystkie kobiety mają tyle szczęścia. W krajach biedniejszych dostęp do lekarzy jest utrudniony. Czasem ciężarne muszą przemierzać setki kilometrów, aby skonsultować się ze specjalistą. Niekiedy okazuje się, że jest już za późno i dziecko jest martwe lub urodzi się poważnie chore. Maleństwa umierają również na skutek źle przeprowadzonego porodu i nieodpowiedniej opieki tuż po przyjściu na świat.

obrazy


Aby wesprzeć kobiety z krajów Trzeciego Świata, stworzono projekt o nazwie Unborn Artists (Nienarodzeni Artyści). Ciężarne panie głównie z Belgii pozwoliły przyczepić pędzle do swoich brzuchów, by pod wpływem ruchów dziecka, tworzyć niesamowite obrazy. Robią to po to, by pomóc zebrać fundusze na poprawę warunków medycznych w biedniejszych krajach. Motto inicjatywy brzmi: „By zebrać pieniądze, pozwalamy nienarodzonym dzieciom wspierać dzieci z Afryki”.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply