Dwa pytania, na które dobrze odpowiadają tylko geniusze… lub schizofrenicy. Spróbujesz?

Wiele osób potwierdzi, że geniusze mają coś z wariatów, a wariaci coś z geniuszów.

Choroby psychiczne są coraz lepiej rozpoznawane i leczone. Jeszcze na początku XX wieku choroby psychiczne były leczone metodami, które dziś uważa się za tortury. Kąpiele w lodowatej wodzie, wiązanie, bicie i jakikolwiek brak empatii i szacunku dla chorych był na porządku dziennym. Na szczęście czasy i metody się zmieniły, a ludzie psychicznie chorzy są otaczani troskliwą opieką.

Wiele z nich wraca do zdrowia i może funkcjonować w społeczeństwie. By rozpoznać osobę chorą, lekarze opracowali szereg testów, które mają wykazać czy ma się do czynienia z osobą chorą psychicznie, czy człowiekiem, który chce tylko zainteresowania. Cóż, wbrew opiniom wielu ludzi o sobie, nie ma zbyt wielu geniuszy. A i oni mają nie raz błysk szaleństwa w oczach. Chociaż są zdolni do wielkich czynów, nie raz idea ich pochłania.

Mamy dla was tekst, który został przygotowany i jest stosowany przez psychiatrów na całym świecie. Na te dwa pytania potrafią dobrej odpowiedzi udzielić schizofrenicy lub wybitni geniusze. Aby test miał jakieś znamiona prawdziwości, odpowiedz zgodnie z odczuciami. Spróbuj skupić się na tym, co widzisz, a nie jak to powinno wyglądać. Spójrz uważnie na obrazy poniżej i odpowiedz na pytania.

1. Czy maska jest wypukła z jednej strony, czy z dwóch?

2. Czy maska obraca się w jednym kierunku, czy w dwóch?

Odpowiedzi znajdziesz na kolejnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply