Na tym zdjęciu oprócz zakochanej pary można dostrzec sylwetkę jeszcze jednego człowieka… Podpowiadamy, że jego obecność jest nieoczywista

Zrozumiecie, że język może ukryć prawdę, ale oczy – nigdy” – Michaił Afanasjewicz Bułhakow.

Czy zawsze można wierzyć własnym oczom? Niestety nie, bo to dość mylny narząd, który ulega wielu złudzeniom. Dzieje się tak, ponieważ mózg dekodujący obrazy docierane do niego za pośrednictwem zmysłu wzroku, zawsze próbuje je jakoś uprościć. Bułhakow więc się mylił, bo przed oczami można ukryć prawdę.

Mózg przede wszystkim widzi to, co chce widzieć, czyli rzeczy najbardziej oczywiste i znane. Interpretując obrazy stara się je dopasować do obiektów, które już widział i pomija pewne szczegóły, a to nieraz one mają największe znaczenie.

Spójrzcie na rysunek poniżej: nic w nim szczególnego niema. Ot zwykła para stojąca pod drzewem na brzegu jeziora, a jednak ukrył się tam ktoś jeszcze…

Odnalezienie trzeciej sylwetki człowieka jest trudne, ponieważ postać ta jest bardzo nieoczywista, co zrozumiecie gdy ją zobaczcie.

Wytężcie wzrok i spójrzcie na grafikę jako na całość, a wtedy będzie wam łatwiej znaleźć poszukiwany obiekt. Jeśli jednak nie podołacie temu zadaniu, możecie zajrzeć na drugą stronę i sprawdzić, gdzie jest ukryta trzecia sylwetka.

Zapraszamy po rozwiązanie na kolejną stronę. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : deadbees.net

Reply