Pamiętasz uczucie, jakie towarzyszy ci pierwszego dnia wakacji? Ten lew musiał czekać na to 13 lat!

Pamiętasz uczucie, jakie towarzyszy ci pierwszego dnia wakacji lub urlopu? Kiedy wiesz, że jesteś wolny i nic nie musisz. Na takie właśnie uczucie lew z cyrkowej klatki musiał czekać aż 13 lat! Trzymany w małej klatce w cyrku, nie miał ruchu!

Lew cierpiał przez 13 lat, dopóki nie uwolnili go ekolodzy z brazylijskiego towarzystwa. Mają na koncie już 230 uratowanych zwierząt — zabrane z cyrków, uwolnione z przemytu czy z ringów nielegalnych walk.

lew

Lew dopiero po tylu latach w ciasnej klatce po raz pierwszy dotykał ziemi. Mógł dotknąć trawy i wyciągnąć się na niej. Widać jak cieszy się z takiej odmiany losu. Chociaż widać, że lata w małej klatce wpłynęły na jego sprawność, z pewnością w tak dobrych warunkach szybko odzyska siły.

lew 2

Organizacja współpracuje z kim tylko się da — policją, ochroną środowiska. Muszą działać szybko, gdyż w wielu przypadkach przemytu od czasu zależy życie tych zwierząt. Lwy, pumy i tygrysy są przemycane do cyrków lub na futra. Papugi czy małe małpki jako zwierzęta domowe trafiają do miejsc, gdzie zupełnie nie powinny żyć.

Zobacz nagranie, szczęście lwa widać na pierwszy rzut oka:

Takie sytuacje warto nagłaśniać i co najważniejsze mocno piętnować tak, by sprawcy nie czuli się bezkarni.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply