19 zasad Marii Montessori. Ta włoska lekarka totalnie zmieniała podejście do wychowywania dzieci, a jej metody działają od ponad 100 lat

Wychowanie dziecka to jedno z najodpowiedzialniejszych zadań na świecie.

Dzieciństwo jest kluczowym etapem w życiu człowieka, ponieważ przygotowuje do dalszego życia. Poznane we wczesnych latach życia wzorce i wartości, będą determinowały późniejsze decyzje, dlatego dorośli powinni przywiązywać ogromną uwagę do tego, czego uczą dzieci i jaki przykład im dają.

Największą rewolucję w pedagogice przeprowadziła Maria Montessori, żyjąca w latach 1870-1952. Ta włoska lekarka zanegowała całe ówczesne podejście do wychowania dzieci i zaproponowała zupełnie nowatorską koncepcję.

W XIX wieku dzieci były traktowane jak mali dorośli i nikt nie pochylał się nad tym, jak naprawdę widzą świat. Maria Montessori postanowiła to zmienić i zaproponowała podejście, które byłoby skoncentrowane na dziecku, jego potrzebach i rozwoju.

Listę 19 zasad Marii Montessori, które pomogą wychować grzeczne dziecko i dobrego człowieka, znajdziecie już na kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : curioctopus.it, wikipedia.org

Reply