5 aktywności, które pomogą ci się odstresować. Mi do gustu najbardziej przypadł sposób 4

Stres w pracy czy szkole to poważna sprawa. Jego ciągłe odczuwanie bardzo wpływa na zdrowie ludzi. Może powodować wiele innych schorzeń. Każdy stresujący dzień odbija się na jakości życia, więc warto zadbać o to, by do naszego życia wróciła harmonia i spokój. 

Coraz szybsze tempo życia, coraz więcej obowiązków, jakie na nas spoczywają, nie pomagają nam się odstresować. Warto odciążyć nasze serce, oczyścić myśli i skupić się na sobie. Te pięć aktywności z pewnością w tym pomoże.


stress 2


1. DIY

Bardzo rozwijający się w ostatnich latach trend. Zamiast kupić coś gotowego, zrób to samemu. Możesz wykorzystać wszystko, co cię otacza. Możesz zająć się malowaniem, przerabianiem różnych rzeczy na funkcjonalne gadżety, odnawiać meble czy nawet je budować z ciekawych materiałów. Da ci to radość tworzenia i oderwanie myśli od codziennych problemów.

1


2. Taniec

Stres uwalnia w organizmie hormony odpowiedzialne za twój zły nastrój. Zaatakuj go pozytywnymi emocjami :) Wyrzuć chemiczne odpady z organizmu razem z potem. Możesz zapisać się na lekcje, wciągnąć w to partnera. Możesz też po prostu włączyć głośniej radio i poszaleć przez kilka piosenek. Nikt nie patrzy, rób to, na co masz przyjemność, wygłupiaj się i łap dystans do codzienności.

2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply