8 mitów o Afryce, w które musisz przestać wierzyć! Czas zmienić zdanie o tym kontynencie

Wielu osobom kontynent afrykański kojarzy się wyłącznie z biedą, chorobami, zacofaniem, brakiem wody i szerzącą się przestępczością.

Wyobrażamy sobie, że Afrykańczycy mieszkają w prowizorycznych lepiankach, chodzą bez butów i żywią się wyłącznie tym, co upolują. W niektórych zakątkach tego kontynentu tak faktycznie jest, jednak Czarny Ląd jest ogromny i można znaleźć na nim miejsca, które z pewnością wpasują się w standardy człowieka XXI wieku. Serwis Elitereaders.com przekonuje, że w Afryce wcale nie jest tak biednie. Pozostaje nam tylko wierzyć w ich słowa, bo niestety nikt z naszej redakcji w Afryce nie był i nie może potwierdzić tych rewelacji.

1. Brak postępu technologicznego

Myślicie, że Afrykańczycy są odcięci od świata? Jesteście w błędzie! Szacuje się, że blisko 90% ludzi korzysta z komputerów i telefonów komórkowych. Co prawda nie są to sprzęty najwyższej jakości, ale porozmawiać się przez nie da. Sporo dobrych programistów, którzy zrobili karierę w Stanach Zjednoczonych czy Europie Zachodniej pochodzi właśnie z afrykańskich krajów. Serwis podaje, iż lokalni programiści w pewnym regionie mocno przysłużyli się tamtejszym rolnikom. Stworzyli system, który ma czuwać nad hodowlą bydła.

2. Afryka to nic innego jak gorąca pustynia

Kiedy słyszymy o Afryce, wyobrażamy sobie hektary piaszczystej rozżarzonej ziemi. Okazuje się, że kontynent ten ma o wiele więcej do zaoferowania. Spora część Czarnego Lądu jest paleotropikalna. W obszarze tym występują lasy deszczowe i zaskakująco ciekawa roślinność. W Afryce zobaczymy także przepiękne sawanny, góry, bagna, jeziora, a nawet lodowce, występujące na obszarach górskich we wschodniej części kontynentu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply